Почетна страница > Новости

У Добровољачкој најављена два скупа

У Добровољачкој најављена два скупа
02.05.2010. год.

У Добровољачкој улици у Сарајеву сутра ће бити обележена годишњица страдања припадника ЈНА, који су на том месту погинули 3. маја 1992. године. Контра скуп најављује и Удружење "Зелене беретке".

Организатори манифестације из Републике Српске најавили су да ће сутра њих 300 мирном шетњом, полагањем цвећа и паљењем свећа обележити страдање припадника ЈНА.

Организатори манифестације су добили сагласност за одржавање тог скупа од представника полиције Кантона Сарајево.

Премијер Републике Српске Милорад Додик изјавио је да тај скуп, који организује надлежни одбор Владе РС, "има његову подршку".

Министар рада Раде РС Ристовић, који је и председник Одбора Владе РС, а који је Добровољачку уврстио на листу обележавања, навео је да ће он бити "на челу колоне која ће ићи у Добровољачку и да се нада ће тамо доћи и премијер РС Милорад Додик".

"Не очекујем провокације јер је реч о мирном скупу", навео је он, додавши "да ће породице 3. маја, након 18 година, посетити и обележити место страдања њихових најмилијих".

Удружење Зелене беретке организоваће на истом месту, како најављују, мирно окупљање и одавање почасти погинулим цивилима и браниоцима Сарајева, само један сат раније, јавља портал "сарајево-x".

Ово окупљање најављено је за 9.00 часова на месту Дрвенија у некадашњој Добровољачкој улици, а у 10.00 часова је предвиђена шетња до моста "Суаде Делиберовић и Олге Сучић".

Председница Пододбора за обележавање годишњице страдања у Добровољачкој Бранка Шљивар потврдила је Срни да овај одбор није обавештен о намери зелених беретки да сутра организују окупљање у Добровољачкој улици.

Она је навела да им је МУП Кантона Сарајево гарантовао безбједност и да ће сутрашњи скуп у организацији Одбора Владе РС за неговање традиције ослободилачких ратова проћи без проблема.

Из МУП-а Кантона Сарајево нико није био доступан како би потврдио да ли је скуп зелених беретки најављен на време и у складу са законом.

Градоначелник Сарајева Алија Бехмен затражио је прошле седмице да се забрани обележавање годишњице догађања у Добровољачкој улици у Сарајеву 1992. године најављено за 3. мај.

Бехмен сматра да се у Добровољачкој улици у мају 1992. године "није догодио злочин, него да је Сарајево тај дан одбрањено од напада стране војне силе на територији међународно признате Републике БиХ".

Српско правосуђе је због напада на колону ЈНА 3. маја 1992. године у Добровољачкој улици расписало потерницу за 20 некада високо рангираних дужносника БиХ.

 



  • Извор
  • МОНДО
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

 Без обзира да ли планирате дипломске или мастер студије, или сте већ у пословном свету па желите да се усавршавате, неопходна је воља и рад на себи како бисмо...


Марков научни интерес укључује дискретну оптимизацију и операциона истраживања...

Летњи дани испуњени су сунцем, морем, базенима, али се код неких јавља и благи осећај нервозе и стегнутости, а то су углавном они које чека једна велика промена –...


Profesor Alek Kavčič, iz istoimene Fondacije, održao je danas predavanje u Vranju na temu besplatnih udžbenika i obrazovanja  u Srbiji. ...

Ова Басна говори као су се три вола удружила и дошла на планину гдје има “доста траве и воде”. Када се појавио вук и хтио да их поједе, сложни...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА