Почетна страница > Новости
Француска жали због намере Руске Федерације да се повуче из Споразума о отвореном небу и нада се да ће Москва преиспитати ову одлуку, рекао је портпарол француског Министарства спољних послова.
Министарство спољних послова Русије јуче је најавило покретање процедура за повлачење из Споразума о отвореном небу.
Министарство је приметило да је након повлачења САД-а из Споразума равнотежа интереса држава учесница постигнута закључењем уговора била знатно нарушена, те да московски партнери у Споразуму нису подржали руске предлоге да се осигура његова одрживост у новим условима.
„Француска жали због саопштења Руске Федерације да намерава да у блиској будућности покрене поступак за повлачење из Споразума о отвореном небу, који је стуб архитектуре контроле конвенционалног наоружања и који доприноси миру и сигурности на нашем континенту“, рекао је портпарол француског министарства.
„Надамо се да ће Руска Федерација преиспитати своју одлуку која подрива сам уговор и наше напоре на изградњи међусобног поверења и јачању наше колективне безбедности“, рекао је он.
Представник француског министарства спољних послова истакао је да су недавно све државе учеснице, укључујући и Руску Федерацију, поводом Четврте ревизијске конференције Споразума, потврдиле „своје придржавање овом документу и пуну примену његових одредби“.
"Француска је, заједно са неколико европских партнера, недавно предложила продубљивање ове размене мишљења о питањима везаним за његову које је покренула Руска Федерација. Жао нам је што Руска Федерација није желела да учествује у овом дијалогу и сада одлучила да се повуче из овог споразума" додао је он.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Француска: Жалимо због намере Русије да се повуче из Споразума о отвореном небу
16.01.2021. год.
Француска жали због намере Руске Федерације да се повуче из Споразума о отвореном небу и нада се да ће Москва преиспитати ову одлуку, рекао је портпарол француског Министарства спољних послова.
Министарство спољних послова Русије јуче је најавило покретање процедура за повлачење из Споразума о отвореном небу.
Министарство је приметило да је након повлачења САД-а из Споразума равнотежа интереса држава учесница постигнута закључењем уговора била знатно нарушена, те да московски партнери у Споразуму нису подржали руске предлоге да се осигура његова одрживост у новим условима.
„Француска жали због саопштења Руске Федерације да намерава да у блиској будућности покрене поступак за повлачење из Споразума о отвореном небу, који је стуб архитектуре контроле конвенционалног наоружања и који доприноси миру и сигурности на нашем континенту“, рекао је портпарол француског министарства.
„Надамо се да ће Руска Федерација преиспитати своју одлуку која подрива сам уговор и наше напоре на изградњи међусобног поверења и јачању наше колективне безбедности“, рекао је он.
Представник француског министарства спољних послова истакао је да су недавно све државе учеснице, укључујући и Руску Федерацију, поводом Четврте ревизијске конференције Споразума, потврдиле „своје придржавање овом документу и пуну примену његових одредби“.
"Француска је, заједно са неколико европских партнера, недавно предложила продубљивање ове размене мишљења о питањима везаним за његову које је покренула Руска Федерација. Жао нам је што Руска Федерација није желела да учествује у овом дијалогу и сада одлучила да се повуче из овог споразума" додао је он.
- Извор
- Танјуг
- фото: © РИА Новости / Кристина Афанасьева/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Без обзира да ли планирате дипломске или мастер студије, или сте већ у пословном свету па желите да се усавршавате, неопходна је воља и рад на себи како бисмо...
Марков научни интерес укључује дискретну оптимизацију и операциона истраживања...
Летњи дани испуњени су сунцем, морем, базенима, али се код неких јавља и благи осећај нервозе и стегнутости, а то су углавном они које чека једна велика промена –...
Profesor Alek Kavčič, iz istoimene Fondacije, održao je danas predavanje u Vranju na temu besplatnih udžbenika i obrazovanja u Srbiji. ...
Ова Басна говори као су се три вола удружила и дошла на планину гдје има “доста траве и воде”. Када се појавио вук и хтио да их поједе, сложни...
Остале новости из рубрике »
















