Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Отворена Фабрика воде Вивиа
31.05.2007. год.
МИЛИЋИ - "Витинка" из Козлука јуче је пустила у погон фабрику "Вивиа" за пуњење и флаширање воде у Рашеву, код Милића.
Пред многобројним гостима из иностранства и БиХ погон су свечано отворили начелник општине Зворник и предсједник Скупштине општине Милићи, Зоран Стевановић и Бранислав Спасојевић, који су истакли велики значај овог погона, не само за ове општине, већ и за цијелу БиХ.
"Отварање овог погона има велики значај за општину Милићи, не само због улагања у инфраструктуру, већ и због запошљавања људи", изјавио је Спасојевић.
Директор експлоатације у "Витинки" Владан Андрић казао је да је извор Бањица, са којег се фабрика снабдијева водом, капацитета 30 литара у секунди, а тренутни капацитет пунионице је 8.000 јединица на сат.
"Вода која се флашира је изузетног квалитета, обогаћена кисеоником и селеном. Тренутно је пунимо у ПЕТ амбалажу од 0,33 и 1,5 литара. Квалитет ове воде потврдили су и институти за заштиту здравља РС, Федерације БиХ и из Србије", изјавио је Андрић.
"Витинка" је у новоотворену фабрику до сада уложила више од осам милиона КМ. У фабрици је тренутно запослено 40 радника, а након најављених нових улагања биће отворен простор за додатно запошљавање.
"'Витинка Гроуп' је донијела одлуку да у погон инвестира додатних два милиона марака, које ће бити искориштене за инсталирање нове линије за флаширање воде у стакленој амбалажи и производњу сокова на природној бази", истакао је Андрић.
Он је казао да су ушли у преговоре са њемачком фирмом "Дохлер" за заједничке инвестиције и сарадњу.
"Планови 'Витинке' су да покрије комплетно тржиште БиХ и тржишта сусједних земаља", истакао је Андрић.
Наводећи да је "Витинка" искористила благодети природе, Андрић је истакао да потрошачима нуде воду коју чак могу да пију и новорођенчад.
Михада Ахметовић, из Завода за јавно здравство Тузланског кантона, рекла је да је вода која ће бити флаширана у новој фабрици изузетног хемијског састава.
Највећи акционар "Витинке" је Драгољуб Лекић са 24,88 одсто акција, а слиједе га Мирко Цвјетиновић са 23,89 одсто, Стево Радић који посједује 19,47 одсто акција. Између један до десет одсто акција имају Фонд ПИО РС, Ненад Ђорђић, Миладин Глигорић, Фонд за реституцију РС, Јован Томић, Владан Андрић и предузеће "Дрина комерц" Зворник.
Пред многобројним гостима из иностранства и БиХ погон су свечано отворили начелник општине Зворник и предсједник Скупштине општине Милићи, Зоран Стевановић и Бранислав Спасојевић, који су истакли велики значај овог погона, не само за ове општине, већ и за цијелу БиХ.
"Отварање овог погона има велики значај за општину Милићи, не само због улагања у инфраструктуру, већ и због запошљавања људи", изјавио је Спасојевић.
Директор експлоатације у "Витинки" Владан Андрић казао је да је извор Бањица, са којег се фабрика снабдијева водом, капацитета 30 литара у секунди, а тренутни капацитет пунионице је 8.000 јединица на сат.
"Вода која се флашира је изузетног квалитета, обогаћена кисеоником и селеном. Тренутно је пунимо у ПЕТ амбалажу од 0,33 и 1,5 литара. Квалитет ове воде потврдили су и институти за заштиту здравља РС, Федерације БиХ и из Србије", изјавио је Андрић.
"Витинка" је у новоотворену фабрику до сада уложила више од осам милиона КМ. У фабрици је тренутно запослено 40 радника, а након најављених нових улагања биће отворен простор за додатно запошљавање.
"'Витинка Гроуп' је донијела одлуку да у погон инвестира додатних два милиона марака, које ће бити искориштене за инсталирање нове линије за флаширање воде у стакленој амбалажи и производњу сокова на природној бази", истакао је Андрић.
Он је казао да су ушли у преговоре са њемачком фирмом "Дохлер" за заједничке инвестиције и сарадњу.
"Планови 'Витинке' су да покрије комплетно тржиште БиХ и тржишта сусједних земаља", истакао је Андрић.
Наводећи да је "Витинка" искористила благодети природе, Андрић је истакао да потрошачима нуде воду коју чак могу да пију и новорођенчад.
Михада Ахметовић, из Завода за јавно здравство Тузланског кантона, рекла је да је вода која ће бити флаширана у новој фабрици изузетног хемијског састава.
Највећи акционар "Витинке" је Драгољуб Лекић са 24,88 одсто акција, а слиједе га Мирко Цвјетиновић са 23,89 одсто, Стево Радић који посједује 19,47 одсто акција. Између један до десет одсто акција имају Фонд ПИО РС, Ненад Ђорђић, Миладин Глигорић, Фонд за реституцију РС, Јован Томић, Владан Андрић и предузеће "Дрина комерц" Зворник.
- Извор
- nezavisne.com
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Без обзира да ли планирате дипломске или мастер студије, или сте већ у пословном свету па желите да се усавршавате, неопходна је воља и рад на себи како бисмо...
Марков научни интерес укључује дискретну оптимизацију и операциона истраживања...
Летњи дани испуњени су сунцем, морем, базенима, али се код неких јавља и благи осећај нервозе и стегнутости, а то су углавном они које чека једна велика промена –...
Profesor Alek Kavčič, iz istoimene Fondacije, održao je danas predavanje u Vranju na temu besplatnih udžbenika i obrazovanja u Srbiji. ...
Ова Басна говори као су се три вола удружила и дошла на планину гдје има “доста траве и воде”. Када се појавио вук и хтио да их поједе, сложни...
Остале новости из рубрике »
















