Почетна страница > Новости

Станковић: Извадио сам чип и ставио други

27.05.2010. год.

Радомир Антић сада пред собом има све играче, и Жигића, који може у потпуности да се посвети репрезентацији, као и капитена.

Српска експедиција у Леогангу је комплетна. Дејан Станковић је добио неколико дана да предахне после освајања Лиге шампиона са Интером, а Никола Жигић је боравио на Оствру где је потписао уговор са Бирмингемом.

"Декију сада и јавно честитам на освојеним трофејима у Интеру. А обојици честитку шаљем и због потписаних уговора у клубовима. У Интеру, хвала им на томе, очигледно схватају Дејанову величину, играчку и људску", подвукао је селектор Радомир Антић подсетивши да је капитен репрезентације продужио сарадњу са прваком Европе.

"А Николи желим све најбоље на путу ка новим изазовима које ће му донети играње у Премијер лиги с обзиром да је потписао уговор са Бирмингемом", дочекао је селектор Радомир Антић репрезентативце.

Никола Жигић је на окупљању "орлова" у понедељак у Ковилову причао како не размишља о клупској каријери, али је одмах затим, уместо у Аустрију, отишао у Бирмингем.

"Искрено, желео сам да завршне преговоре са Бирмингемом сачувам од очију јавности док се све не реализује и заврши. Због тога сам замолио селектора Антића, тим менаџера Болета (Александра Бошковића), да ми изађу у сусрет и не откривају мотиве мог краћег изостанка. Нисам успео, извињавам се због свега и сву кривицу за мали 'вакуум' у комуникацији прихватам на себе", признао је Жигић.

"Срећан сам и задовољан што сам завршио све формалности око клупског статуса и потписао уговор пре Мундијала. Сада сам потпуно окренут репрезентацији", наставио је високи нападач.

У Леогангу су, поред српских новинара, и бројне колеге из Аустрије и Немачке. Наравно, највише их је занимало шта ће рећи новопечени шампион Европе.

"Клуб и репрезентација су две одвојене ствари. Знате оно, узмеш чип, извадиш га, ставиш нови и идеш даље. Тако сам и ја урадио. Паркирао сам Интер и све круне где треба и дошао да будем део репрезентације и спремам се за светско првенство", у свом стилу је поручио Дејан Станковић.

"Ни на почетку Интерове сезоне нисам знао где може да се стигне, шта ће се све догодити. Идеш напред, радиш и желиш да освојиш све. Тако је и сада. Газимо па докле стигнемо".

Капитен "орлова" је још раније изјавио да умор не постоји када је репрезентација Србије у питању.

"Умор не осећам. Одмор не желим. Заправо, желим да буде најкраћи у мојој каријери. Једва сам чекао да дођем овде. Да обучем тренерку и почнем да радим. Ужелео сам се и екипе. Од Румуније се нисмо дуже дружили. Све иде по плану. Као да смо 10. октобра прошле године ставили зарез и сада настављамо где смо стали".

Немачке медије је занимаљо Станковићево мишљење о повреди Михаела Балака.

"Пре свега, ми не играмо на Мундијалу против Михаела Балака него против селекције Немачке. Његовим изостанком сигурно губе на искуству. Али, не плашим се за Немачку, сигурно ће наћи праву алтернативу".

Немачке екипе су такорећи судбина капитена "орлова", прате га током читаве каријере: са Звездом је 1996. године победио Кајзерслаутерн, наставило је две године касније на Светском првенству у Француској, а недавно је са Интером савладао Бајерн и попео се на кров Европе.

"Имам неки, може да се каже, полупозитиван скор са Немцима. Жалим за том приликом из 1998. Изашао сам из игре у 70. минуту, јер нисам више могао да издржим. Било је 2:0, завршило се 2:2. Остаје ми жал што нисам био спремнији, да останем до краја", подсетио је Дејан Станковић.



  • Извор
  • МОНДО
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Москва мора да изоштри нуклеарно одвраћање, ревидира доктрину и порази Кијев како би спречила шири рат са Западом и силама НАТО-а...


Израелски шпијуни по наруџбини мешали су се у изборе на Кипру и у Словенији...

Чини се да се моћ Украјине мења иза кулиса...


Оно што су САД и Израел видели као брзу кампању, Иран види као борбу за опстанак. Трошкови расту, а крај се не назире....

Анализирајући разлоге растуће глобалне тензије последњих година, не може да се не обрати пажња на доследан низ одлука политичких елита западних држава које су довеле до деградације режима контроле...


После дана „шатл дипломатије“ са Кијевом, Вашингтон иде директно у Москву – заобилазећи ЕУ и проверавајући колико Зелeнски може да се одупре америчком притиску док се линија фронта урушава....


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА