Пуцано на просторије Демократске странке
Метак је прошао кроз прозор и оштетио намјештај. У току је полицијски увиђај, послие којег ће бити познати детаљи.
Новосадски одбор ДС оцијенио је да онај ко је ноћас пуцао на просторије тог одбора жели повратак у 90-е године прошлог вијека.
"Ако је метак залутао, то је метак који лута још из безакоња 90-их година. Ако је починилац пуцао с намером, очигледно је претио да се у Србију враћају 90-е године. Ми му поручујемо: гадно се вара", наводи се у саопштењу ДС.
Предсједник Новосадског одбора ДС-а Игор Павличић рекао је да је битно да се што прије утврди починилац, као и разлог пуцњаве на просторије те странке.
"У сваком случају лоше је што се у Новом Саду дешавају сцене које нас подсећају на нека прошла времена која сви желимо да заборавимо", рекао је Павличић Тањугу.
Павличић је навео да Градски одбор ДС-а није радио од суботе, због Ускршњих празника и да су јутрос, када су дошли на посао, запослени видјели "споља рупу на стаклу и по њеном облику су претпоставили да је ријеч о метку.
Павличић, који је и градоначелник Новог Сада, додао је да су запослени у странци пронашли метак у просторијама које користи омладина ДС.
"Срећа у несрећи је да су били празници, па да у прострији није било никога, јер је то канцеларија у којој се редовно окупља највећи број људи", истакао је градоначелник Новог Сада, додајући да у тој просторији често борави и више од 10 људи.
Потпредсједница ДС Јелена Триван оцијенила је да је синоћњим инцидентом у Новом Саду пријеђена граница, будући да је пуцано из ватреног оружја, с намјером да се неко усмрти.
"Кампање обично имају повишене страсти и у њима се често догађају инциденти, али чини нам се да је овога пута пређена граница, јер је пуцано из ватреног оружја, с намером да се неко и усмрти", рекла је Триванова на конференцији за новинаре.
Триванова је додала да јој се чини да се, имајући у виду цјелокупан контекст у коме се предизборна кампања обавља, на једној страни хапсе насилници који су палили амбасаде и да говори у име странке која је прије двије године запаљена, а да на другој страни постоји афирмација политике насиља и глорификација злочинаца.
"Избори 6. маја имају за циљ да победе или толеранција, политичка култура и дијалог или политика мржње, насиља и релативизовања злочина", истакла је Триванова.
Србски покрет обнове најоштрије је осудио оружани напад на просторије ДС у Новом Саду.
"Позивамо надлежне органе да што пре открију починиоце и расветле да ли је реч о политички мотивисаном нападу, залуталом метку или о нечему трећем", наведено је у саопштењу Новосадаског одбора СПО.
Омладина Лиге социјалдемократа Војводине осудила је напад и затражила да се тај случај хитно расвијетли.
"Хицима из ватреног оружја нема и не сме да буде места ни у политици, нити у свакодневном животу", поручила је омладина ЛСВ-а.
Кандидаткиња Уједињених региона Србије за градоначелницу Новог Сада Маја Гојковић најоштрије је осудила инцидент и од полиције тог града захтијева да што прије открију починиоце овог криминалног дјела.
- Извор
- vijesti.RS
- РТС/ www.vijesti.RS
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Москва мора да изоштри нуклеарно одвраћање, ревидира доктрину и порази Кијев како би спречила шири рат са Западом и силама НАТО-а...
Израелски шпијуни по наруџбини мешали су се у изборе на Кипру и у Словенији...
Чини се да се моћ Украјине мења иза кулиса...
Оно што су САД и Израел видели као брзу кампању, Иран види као борбу за опстанак. Трошкови расту, а крај се не назире....
Анализирајући разлоге растуће глобалне тензије последњих година, не може да се не обрати пажња на доследан низ одлука политичких елита западних држава које су довеле до деградације режима контроле...
После дана „шатл дипломатије“ са Кијевом, Вашингтон иде директно у Москву – заобилазећи ЕУ и проверавајући колико Зелeнски може да се одупре америчком притиску док се линија фронта урушава....
Остале новости из рубрике »








