Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Пећка патријаршија је древно српско седиште
28.01.2010. год.
БЕОГРАД - Патријарх српски Иринеј изјавио је данас у Српској патријаршији да одлазак на устоличење у Пећку патријаршију треба да буде схваћен као присуство у центру наше цркве и древном седишту српских патријарха.
- Ја се надам да ће бити довољно свести око одласка у центар наше цркве и да ће браћа са Косова схватити да то није никаква провокација и да се тим свечаним чином само наставља древна традиција устоличења наших патријараха - рекао је патријарх Иринеј, на првој конференцији за новинаре после доласка на трон поглавара СПЦ.
Према његовим речима, договор о одласку на устоличење у Пећкој патријаршији, који је заказан за 25. април, тек предстоји са властима у Србији и онима који су надлежни за безбедност на Косову и Метохији.
Говорећи о ставу СПЦ према уласку Србије у Европску унију, српски патријарх је казао да је Србија читавом својом историјом у Европи и да очекује да ће Европа поштовати нашу традицију и нашу православну веру.
- Ја се надам да ће бити довољно свести око одласка у центар наше цркве и да ће браћа са Косова схватити да то није никаква провокација и да се тим свечаним чином само наставља древна традиција устоличења наших патријараха - рекао је патријарх Иринеј, на првој конференцији за новинаре после доласка на трон поглавара СПЦ.
Према његовим речима, договор о одласку на устоличење у Пећкој патријаршији, који је заказан за 25. април, тек предстоји са властима у Србији и онима који су надлежни за безбедност на Косову и Метохији.
Говорећи о ставу СПЦ према уласку Србије у Европску унију, српски патријарх је казао да је Србија читавом својом историјом у Европи и да очекује да ће Европа поштовати нашу традицију и нашу православну веру.
- Извор
- Глас јавности
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










