Подјеле позиције и опозције неће Републици Српској добра донијети?
Притисци на Републику Српску расту од стране оних који су били против њеног настанка.
То није чудно.
Чудно је како се понаша опозиција у Републици Србској.
Да ли је попзиција занесена жељом да се домогне власти или у жељи да се додвори оним спољним факторима који желе да унииште Републику Српску?
У својим активностима које су усмјерене да народ почне сумњати у институције Републике Српске посебно се издваја градоначелник Бања Луке, Драшко Станивуковић.
Ко не зна на којој је функцији, а да му се дају на увид његове активности, стекао би утисак да тај момак ради у тужилаштву, а не на позицији градоначелника у највећем граду Републике Српске.
У вријеме када Уставни суд БиХ покушава одузети Републици Србској, њене шуме, њен велики дио територије, да Драшко Станивуковић покреће аферу кисоник.
Да ли је то случајно?
Тај кисеоник се увози годинама. И баш дан када Уставни суд донесе став да Републици Србској одузма шуме, Драшко се сјети кисеоника.
У тој афери се набаци посао фирми из Федерације БиХ да снадбијева здравствене установе кисеоником у Републици Србској.
Да ли је ммогуће да ни једна фирма у Републици Србској није способна да превезе цистерну гаса из тачке А у тачку Б, него то ће да ради фирма из ФБиХ?
У игри су веће количине новца, а посебна прича је зависност Републике Српске са кисоником од фирме из ФБиХ.
Грађани Републике Српске, а посебно Бања Луке, памте смрт 12 беба током почетка рата у БиХ, када муслиманско/хрватске снаге и западњаци нису дозволили допремање кисеоника из Србије.
Ко добронамјеран, разуман, после таквих болних искустава може радити да санбијевање мздравствених установа кисеоником у Републици Србској зависи од једне породичне фирме у Федерацији БиХ?
Драшку Станивуковићу то изгледа не смета, а ни Золаку директору Aгенције за лијекове БиХ.
У јавност стижу информације да постоје планови до прољећа 2022. укидања Републике Српске.
Позиција као одбрану од опасности које пријете Републици Србској, најављује враћање на изворни Дејтон, враћање изворни надлежности које су одузете Републици Србској.
Из опозиције стижу најавеe да неће подржати предлог враћања одузетих надлежности Републици Србској.
Изетбеговић задовољан ставовима СДС-а и ПДП-а (ВИДЕО)
У Косовску битки је изашао дио Срба, изашли су разједињени и постали плијен Турског окупатора. Последице су биле страшне.. Бројни мртви, опљачкани, Вишевјековно ропстово, сиромаштво. Турци су зналачки подстицали подјеле, потурчавали, Низ данашњих проблема је везан за нејединство у Косовском боју.
Каве ће последице имати подјељеност позиције и опозицје у Републици Српкој, вријеме ће показати.
Народна мудрост каже. Зло добра донијети не мможе.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Глобални гигант Глово напушта БиХ, а домаћа апликација Ордера преузима тржиште доставе хране. Ресторани и купци масовно прелазе на поуздано домаће рјешење — које своју мрежу већ шири и...
Посланици блока су, како се наводи, изабрали Qwant, који је раније био у власништву Axel Springer-а, како би смањили дигиталну зависност од САД....
Само 38 одсто испитаника верује да Москва представља војну претњу, у поређењу са 52 одсто прошлог септембра, наводи Билд....
Нико од одговорних за напад на школу у Старобељску неће бити помилован, саопштило је руско Министарство спољних послова...
Извештај долази у тренутку све већих америчких ратних трошкова, исцрпљених залиха ракета и неспремности савезника да се укључе....
Џон Ретклиф је, како се наводи, рекао да амерички председник очекује „темељне промене“ од Хаване....
Остале новости из рубрике »

















