09.01.2011. год.
Загреб ЦО - Игокеа 85:77
(19:19, 18:21, 21:16, 27:21)
КЦ Дражен Петровић, Загреб
Гледалаца : 300
Судије : Дамир Јавор (СЛО), Роман Колар (СЛО), Андреј Јершан (СЛО)
Била је то изузетно важна утакмица за Загреб ЦО који је ишчупао побједу против Игокее, у не баш бриљантној игри. Ипак, утакмица је свакако била занимљива барем што се резултатског дијела тиче јер нитко од противника није водио више од седам поена разлике.
Домаћин је лоше отворио сусрет па су гости већ у 6. минути водили са 14:7 након тројке Дозета, што се на крају показало и њиховим највишим вођством у утакмици. До краја прве четвртине Загреб изједначује на 19:19 а на полувријеме се одлази с предности гостију од три поена (37:40). Загреб има веома лошу селекцију шута, на крају полувремена 43 посто уз идентичан постотак из слободних бацања (3-7). На неки начин их је у игри одржавао скок, имали су их 21 према 16 гостију да би до краја утакмице та предност порасла на 44 Загребова а тек 27 Игокее.
Апострофирао је то касније и тренер Загреба Младен Ерјавец: Скок нас је одржао у игри, у другом полувремену смо и одбрану одиграли квалитетније. Игокеа је била пуна самопоуздања након побједе против Олимпије и то се видјело. Ми смо отворили лоше, у грчу а гости су се разиграли. Чејс је њихов најјачи играч и успјели смо га некако ријешити али морам споменути да су Витковац и Нађфеи сјајно играли и задавали нам доста проблема.
Заиста, у другом полувремену Загреб је нешто квалитетније одиграо одбрану, и у 36. минути први пута дошао до озбиљније предности било је 72:66. Највећу су пак предност имали у посљедњој минути када је било 81:72. Посебно разигран у финишу сусрета био је Загребов плеј Алекс Ренфро који је имао прсте у свим кључним акцијама Мрава. Такође треба напоменути да су гости покварили шут у трећој четвртини када су шутирали 4-12 и ту свакако требају тражити узрок пораза.
На крају је то испала заслужена побједа домаћина чиме се сложио и гостујући тренер Слободан Клипа: Нас нико у гостима није разбио, али нажалост добили смо само једну утакмицу на страни. Дошли смо без два висока озлијеђена играча па је план био оптеретити њихове двије петице нашом поп игром. Нажалост у другом полувремену смо шутерски стали, Чејс је имао шут за три поена 0-6 што се њему као нашем најјачем играчу до сада никада није догодило.
Анте Машић кошаркаш Загреба: Необјашњиво смо играли у грчу од почетка утакмице коју смо лоше отворили а у првој четвртини посебно лоше играли одбрану. Срећом смо се вратили до краја сусрета и заслужено побиједили јер је ово била изузетно важна утакмица за нас.
Стеван Нађфеј, играч Игокее: Добро смо отворили утакмицу на онда у наставку необјашњиво пали, нисмо били сконцентрисани и брзоплето смо шутиртали. Узели су нам скок и то је између осталога пресудило побједника.