Њ. П. Патријарху Иринеју,
Замонашите се В.П., скините хаље и обележја Патријарха и идите у неки манастир по свом избору, ако Вас неко прими, док је време. Не брукајте више своје име и светост своје функције и саме СПЦ. Зар Вам није доста што сте Србској православној цркви нанели највећу срамоту и јерес у њеној историји? Не вређајте више осећања србског народа и верника, на то и поред функције Патријарха СПЦ немате право. Ваши ментори који су Вас поставили на то часно место у СПЦ одлазе на ђубриште историје, немате право да тамо повлачите и целокупну СПЦ. То би и од Вас било превише. Зар сте заиста поверовали у приче Ваших ментора да ће србски народ прихватити папу и одрећи се своје вере? Како не схватате да су Вас Ваши ментори заправо жртвовали само да би СПЦ и србском народу дописали још једну оптужбу у виду насилног скидања са трона и бријања ,,свог,, Патријарха?
Својим приближавањем папи кроз екуменизам и подземним преговорима о прихватању папе за врховног поглавара, већ сте нанели неизбрисиву љагу СПЦ и србском народу, Вама више није место ни у цркви, још мање на трону СПЦ.
Стотине хиљада покланих Срба под благословом Ватикана преврћу се по јамама и вапе за правдом, за истином о страдању србског народа.
Ви сте, Ваша Светости, својим досадашњим чином издали и живе и мртве србе. Док је света и века, како се то каже, Ваша издаја вере и канона СПЦ и србског народа ће се памтити. Ако Вас већ не могу уразумити, ганути или рашчинити, ја, Никола Алексић, верујући припадник србског народа Вас изопштавам из србског народа! Вама више није место у народу тако славне историје.
Замонашите се, Ваша светости, скините хаље и обележја Патријарха СПЦ и идите у неки манастир по свом избору, ако вас неко прими, док је време. Ако се искрено покајете можда Вас неко и прими и поред највеће увреде и срамоте које сте нанели СПЦ и србском народу.
Сав грех и одговорност за тон и речи упућене Њ.П. Патријарху СПЦ преузимам на своју душу, ово се више не може трпети.
У име Патриотског блока и србског народа, Никола Алексић, с.р.