Почетна страница > Новости

Гаврановић: Бањалучани ће наредне године добити источни транзит и три нова моста

Гаврановић: Бањалучани ће наредне године добити источни транзит и три нова моста
23.09.2012. год.

 Кандидат СНСД-а за градоначелника Бањалуке Слободан Гаврановић најавио је синоћ на предизборном скупу у насељу Старчевица да ће градња источног транзита почети и бити завршена наредне године, те да ће Бањалука веома брзо добити и три нова моста.


- Источни транзит није захтјеван пројекат, али је његова реализација одуговчачена због
имовинско- правних проблема. Ипак, наредне године ћемо овај пројекат да приведемо
крају. Градња једног од мостова и то оног у Карановцу почиње ускоро - истакао је
Гаврановић.

Појаснио је да ће по један мост бити изграђени и у Доцу и насељу Чесма.
 
- То су три значајна инвестициона пројекта који ће да допринесу томе да народ и обале
Врбаса и буду повезани на најбољи могући начин, на шта чекамо више деценија – нагласио је Гаврановић. Додао је да је његовим Програмом предвиђен и низ других пројеката који су значајни за развој Бањалуке.

- Изградићемо најзначајније и најфреквентније саобраћајнице у граду и на селима,
изградићемо кружне токове гдје год је то могуће да бисмо избјегли трошкове
семафоризације. У плану је, између осталог и реконструкција Кастела, те изградња
парка између „Венеција моста“ и Ребровачког моста на десној обали Врбаса – казао је
Гаврановић.

Додао је да је и да се ради на реализацији пројекта гасификације.

- Потписан је уговор о концесији и добили смо инвеститора који ће да уложи 160 милиона у гасификацију Бањалуке већ у наредном периоду. Када је ријеч о водоснабдијевању, проблеме ћемо рјешавати у свим насељима. Желимо да се једнако живи и на селу и граду.

Сви су наши грађани и дужни смо и одговорни да им мијењамо и подижемо квалитет
живота – поручио је Гаврановић.

Према Гаврановићевим ријечима, његовим Програмом планирана је изградња укупно осам вртића, од којих ће један бити у насељу Старчевица.
 
- Ширићемо школску мрежу, радићемо на обнови и санацији наших школа и стварати што
повољније услове за нашу дјецу. У припреми је отварање два вртића до краја ове године и једног почетком наредне– рекао је Гаврановић.
 
Напоменуо је да је централно питање његовог Програма рјешавање питања незапослености

-Желимо да убрзамо активности како бисмо изашли из кризе, да налазимо рјешења, да
доведемо инвеститоре, да градимо нове погоне и производне и прерађивачке и услужне
капацитете, отварамо нова радна мјеста и да запошљавамо нашу младост – казао је
Гаврановић.

Додао је да се у Бањалуку морају довести инвесттитори и да ће се то урадити кроз низ
начина и пројеката.

- Један од највећих пројеката је Технолошки бизнис парк у Рамићма који смо већ купили,
а који ће створити услове за више од 200 нових малих предузећа и од пет до 6.000 радних мјеста. Млади морају да остану у Бањалуци и ми ћемо им пружити шансу. То је наша одговорност и обавеза – истакао је Гаврановић.

Додао је да су Програмом предвиђени и пројекти у области културе и спорта којима се мора посветити посебна пажња.

- Недавно је и фудбалска легенда Драган Џајић дошао код нас да поржи Бањалуку и спорт у нашем граду и поново ће доћи – казао је Гаврановић.

Поручио је да ће, ако постане градоначелник Бањалуке прво формирати добар тим који ће да „засуче рукаве“ и да ради на спровођењу Програма који је веома захтјеван, али реалан и остварив.
 
Скупу је присуствовао и лидер СНСД-а Милорад Додик који је истакао да је СНСД заједно са грађанима Бањалуке учинио да Бањалука буде љепша, развијенија и европски град.
 
- СНСД је у овом граду ријешио много инфраструктурнох пројеката, а ових дана смо
ријешили један веома важан проблем, а то је гријање града на гас – нагласио је Додик.
Потпредсједник СНСД-а Игор Радојичић нагласио је да Бањалука и њени грађани знају да је њен развој везан за СНСД, те да је Гаврановић човјек који је доказао да ради за Бањалуку и познаје њене потребе.


  • Извор
  • Прес служба кандидата СНСД-а за градоначелника Бањалуке


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Глобални гигант Глово напушта БиХ, а домаћа апликација Ордера преузима тржиште доставе хране. Ресторани и купци масовно прелазе на поуздано домаће рјешење — које своју мрежу већ шири и...


Посланици блока су, како се наводи, изабрали Qwant, који је раније био у власништву Axel Springer-а, како би смањили дигиталну зависност од САД....

Само 38 одсто испитаника верује да Москва представља војну претњу, у поређењу са 52 одсто прошлог септембра, наводи Билд....


Нико од одговорних за напад на школу у Старобељску неће бити помилован, саопштило је руско Министарство спољних послова...

Извештај долази у тренутку све већих америчких ратних трошкова, исцрпљених залиха ракета и неспремности савезника да се укључе....


Џон Ретклиф је, како се наводи, рекао да амерички председник очекује „темељне промене“ од Хаване....


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА