Почетна страница > Новости

Више и важније вредности од слободе и независности Србије за нас нема

 Више и важније вредности од слободе и независности Србије за нас нема
24.06.2018. год.
Председник Србије Александар Вучић изјавио је да је поносан на грађане Србије који су и у тузи због пораза у утакмици против Швајцарске били уједињени и достојанствени, никога нису вређали, нити показали мржњу.

 Председник Србије Александар Вучић истакао је данас да је поносан на грађане Србије који су и у тузи због пораза у утакмици против Швајцарске били уједињени и достојанствени, никога нису вређали, нити показали мржњу, а онима који нас мрзе поручио је да слободно наставе, јер "то говори и о њиховој и о нашој величини".

 
То је одговор председника Србије на начин на који су хрватски и швајцарски фудбалери прославили своје победе на светском првенству у фудбалу, хрватски уз усташку песму, а Албанци у швајварском тиму уз провокације.
 
Он је поновио, као и јуче, да ћемо ми подржати наше спортисте, фудбалере.
 
- Верујем у победу на следећој утакмици. А и ако не буде, једнако ћемо да волимо своју земљу и увек да будемо уз своје спортисте. Не требају нам песме против других, мржња против других, а они нека нас мрзе. То говори и о нашој и њиховој величини - казао је он.
 
Он је подвукао да ћемо чекати следећу прилику и борити се за своју земљу на најбољи могућ начин.
 
- Ја ћу ту малу прилку имати сутра у Бриселу. Свако нека се на свом пољу бори  - нагласио је он. 
 
У Београду данас гостује чувени руски музички ансамбл "Александров", чије је чланове председник данас свечано примио у председништву.Председник Вучић се захвалио члановима ансабла "Александров" што су поново у Србији и што никада не заборављају и поштују Србију, онолико колико србски народ поштује и воли Русију.
 
- Без обзира на тежину спољнополитичких прилика, нико не може да уништи наше везе. Поносни смо на то што смо земља која држи до достојанства и која поштује руски народ и државу. Поносни смо што и у условима који нису лаки, никада нисмо забили нож у леђа нашим руским пријатељима - рекао је Вучић.
 
Вучић се захвалио на подрши интегритета и територијалног интегритета Русије Србији.
 
- Поносан сам на наше грађане, јер је наша нација била уједињена, у тузи синоћ и мислим да тешко да смо икада били тужнији. Али, никога нисмо вређали и били смо тужни зато што волимо своју земљу, а не што мрзимо неког другог - рекао је Вучић.
 
Он је изјавио да ће Срби увек имати тужно сећање на страшну трагедију изнад Сочија, али ће са радошћу увек исчекивати овај ансамбл. 
 
- Хвала вам још једном и угодан боравак у Београду. Ми славимо победу у Првом светском рату, јер смо били на правој страни, слободарској. Као и у Другом. То сам научио и од вас Руса да морамо да се поносимо својом слободарском традицијом - рекао је Вучић.
 
Он је рекао да нећемо дозволити да се прекраја историја и да нам држе придике и предавања о другачијем погледу на прошлост. 
 
Председник је рекао да више и важније вредности од слободе и независности Србије за нас грађане СРбиј енема и никада неће постојати.- Сигуран сам да ће вечерас бити огроман број  људи испред Храма - рекао је председник.
 
Ово ће бити први пут да Академски ансамбл песама и игара Руске армије 'Александров' наступа пред београдском публиком под отвореним небом са јединственом сценографијом, и то у пуном саставу који броји 112 чланова: 50 чланова хора, 30 чланова оркестра, четири солисте и 26 играча, под вођством два диригента.


  • Извор
  • pink.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Он је напоменуо да Русија, која је контролисала Бучу неколико недеља, има добре односе са локалним становништвом...


У близини Кијева, непозната лица отворила су ватру на аутомобил првог помоћника председника Украјине Сергеја Шефира, а возач је рањен, саопштило је Министарство унутрашњих послова Украјине. ...

Дејан Чаркић кога су звали и Цоцин  , како каже ово старо словенско име са значењем радити , а тумачи се и као драгоцен и јед.инствен, мио и Божји...


Да живот може да буде заиста тежак најбоље зна породица Николић из Мечковца. Мира, мајка троје деце и њен супруг су без посла и суочавају се са тешком материјалном...

Позната глумица Неда Арнерић преминула је у 67. години живота, пренели су медији. Према првим информацијама, глумица је пронађена у свом стану на Врачару. ...


РТ: Срушио се украјински „Боинг 737“ при полетању у Техерану, нема преживелих...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА