Први србски гардиста: Хвала Русији, Парада је непоновљива
Увек постоји нека позитивна трема, адреналин који тера човека да дâ све од себе. Није мала ствар учествовати на до сада највећој Паради победе, каже за Спутњик потпуковник Владимир Вукајловић.
Гардисти Војске Србије, који су газећи јединственим стројевим кораком одушевили све на Црвеном тргу у Москви на Паради победе, слетели су данас на Батајнички аеродром око 15 часова. Предводник групе од 75 војника (међу њима и две жене) био је потпуковник гардијског батаљона Владимир Вукајловић.
Готово једнако одушевљење које су србска и руска јавност имале србским гардистима, деле и гардисти односом домаћина према њима.
Потпуковник Вукајловић посебно истиче беспрекорну организацију и услове у којима су били смештени.
„Све је било на највишем нивоу. Од смештаја, исхране, организације рада. Чак су Руси нашли времена да нам покажу Москву. Можда не у потпуности, али за то кратко време колико смо били, стигли смо да видимо велики део града. Посетили смо неке музеје, Кремљ, ишли смо на крстарење реком Москвом. Дакле, што се тиче самог домаћина — све најлепше и све најбоље. Дочекали су нас као да смо њихови“, препричава своје утиске за Спутњик потпуковник Вукајловић.
Предводник србских гардиста каже да су одмах, по доласку у Москву, биле организоване заједничке пробе са свим другим учесницима Параде победе.
Поред ових, србским гардистима је у одмаралишту у коме су били смештени, било омогућено да имају своје пробе и да испуне план онако како су сами желели.
Занимљив детаљ који помиње потпуковник Вукајловић, а који говори о односу домаћина према србским гардистима, био је да их је свакога јутра, када би се вратили са пробе, чекала храна.
„И то кувана храна! Не сендвич или тако нешто. Дакле, ниједан минус не бих могао да дам домаћинима, јер је све било на врхунском нивоу“, тврди потпуковник Вукајловић.
На дан Параде победе, 9. маја, гардисти су из базе, где су били смештени, кренули у пет сати ујутру.
„Увек постоји нека позитивна трема. Тај адреналин који је само плус, јер тера човека да дâ све од себе. Није мала ствар учествовати на до сада највећој Паради победе. То је, стварно, непоновљив доживљај“, закључује потпуковник Вукајловић.
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Интервју са Павлом Бушујевим, руководитељем Одељења за балканска истраживања Института за земље ЗНД...
У интервјуу за РГМ.Журнал, Павел Бушујев, шеф Одељења за балканске студије Института земаља ЗНД, говорио је о менталитету власти и народа на Балкану, о томе које гласине остају пука...
Ваше Високопреосвештенство...
На питање уредника портала RuSerbia.com о дугорочним последицама НАТО бомбардовања осиромашеним уранијумом у Србији и НАТО биолошких лабораторија у Украјини и потреби формалног окривљавања САД и НАТО-а за наношење...
На платну промичу кадрови ослобођења Маријупоља, окружен сам публиком која аплаудира и плаче и размишљам само о једном – саборцима којих више нема, каже поводом премијере документарног филма “На...
Остале новости из рубрике »















