Почетна страница > Новости

НАТО манипулацијама и перфидној кампањи нема краја

12.06.2015. год.


Столтенбергову изјаву саучешћа породицама жртава погинулих у НАТО бомбардовању СРЈ 1999. године многи сматрају делом кампање коју тамошња власт води свакоднено, не би ли идеја о Црној Гори у НАТО-у добила већу подршку.

Поводом ове изјаве Покрет за неутралност Црне Горе је издао и званично саопштење, које преносимо у целости.

„Да НАТО манипулацијама и перфидној кампањи коју грађани трпе месецима нема краја, показала је и данашња посета генералног секретара НАТО савеза, господина Столтенберга. Столтенберг је казао да осећа жаљење због НАТО жртава на простору Црне Горе 1999. године, односно бруталног убиства шест цивила, од којих троје малолетне деце. Ипак, ова изјава у суштини показује колико је НАТО кампања у Црној Гори неуспешна и колико, заправо, имају минорну подршку у народу Црне Горе“, сматрају у Покрету за неутралност.

Према њиховим речима, посета генералног секретара НАТО-а, као и недавни блог капитена кошаркашке репрезентације Црне Горе и најновијег промотера  НАТО-а Суада Шеховића не представљају случајност.

Одбојкашица Ксенија Ивановић: Mедаља НАТО-а има много мрачнију страну о којој Ви не пишете

Напротив, како тврде у Покрету за неутралност, са наведеним потезима покушава да се на најприземнији и најперфиднији начин приволи народ Црне Горе да промени своје мишљење, будући да се одлука о позивници, наводно, ближи.

Извињење — очајнички покушај НАТО-а

„Столтенберг је овом приликом похвалио Црну Гору казавши да остварује напредак. Покрет за неутралност се пита: који напредак?! Да ли је мислио на корупцију, запошљавање по партијској линији, аферу ’Снимак‘ и аферу ’Депеша‘, непотизам, шверц дувана на основу којег је и даље на снази оптужница против премијерових кумова и сарадника? Или је мислио на хиљаде високошколаца на бироу, на десетине нерасветљених убистава, или на доказану куповину личних карата, те бруталне крађе на готово свим изборима?“, истичу у Покрету.


Превише нас је НАТО задужио да бисмо ишта заборавили, а још мање опростили

Они су оценили да Столтенбергово квазиизвињење заправо искључиво служи као очајнички покушај да подигне итекако слаб проценат присталица НАТО интеграцијама, иначе би се извинили и исказали жаљење за протеклих 16 година.

„Реч је о калкулантском потезу. У прилог тој тврдњи иде и чињеница да, према пресуди црногорског суда, поједине породице жртава у Мурину, морају да врате новац који су добили на име одштете за претрпљене боли. Очигледно је да је ова пресуда у сагласју са НАТО обичајима, а у сврху заустављања ове праксе, будући да би тиме дошло до сличних пресуда у другим земљама. Покрет за неутралност Црне Горе овом приликом жели да господину Столтенбергу, у име Јулије, Мирослава и Оливере, у име већинског дела становништва Црне Горе који баштини идеју неутралности, у име 84 одсто становника који се залажу за референдум, поручи — Ваше ’жаљење‘ и ’саучешће‘ не прихватамо“, закључили су у Покрету за неутралност.



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Интервју са Павлом Бушујевим, руководитељем Одељења за балканска истраживања Института за земље ЗНД...


У интервјуу за РГМ.Журнал, Павел Бушујев, шеф Одељења за балканске студије Института земаља ЗНД, говорио је о менталитету власти и народа на Балкану, о томе које гласине остају пука...


На питање уредника портала RuSerbia.com о дугорочним последицама НАТО бомбардовања осиромашеним уранијумом у Србији и НАТО биолошких лабораторија у Украјини и потреби формалног окривљавања САД и НАТО-а за наношење...


На платну промичу кадрови ослобођења Маријупоља, окружен сам публиком која аплаудира и плаче и размишљам само о једном – саборцима којих више нема, каже поводом премијере документарног филма “На...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА