Дарко Младић: Генерал лошије него што је био
Генерал Ратко Младић налази се у још горем здравственом стању него што је био, а у притворској болници у Хагу и даље му не дају инфузију, рекао је за Срну његов син Дарко Младић, који га је данас посетио.
"Он је још лошије него што је био. Још мање може да прича. Изгледа лоше, не може једну реч да каже, некад само гримасом. У другом сату посете није више могао да комуницира ни тако. Прилично је лоше", рекао је Дарко Младић и додао да му не дају инфузију, већ га хране неким кашичицама.
Породица је, каже, добила нову медицинску документацију, коју тек треба да пошаље србским лекарима у Србији на анализу.
Он је навео да се ова документација односи на суботу, 2. мај, када је генерал из притворске пребачен у цивилну болницу у Хагу након што је посумњано да ће добити мождани удар.
Додао је да још нема извештаја од независних лекара, које је ангажовао Механизам по налогу судије Грасијеле Гати Сантане да прегледају генерала Младића у вези са захтевом одбране да буде пуштен на лечење у Србију.
"Тражили су још да се ураде неке додатне дијагностичке методе", рекао је Дарко Младић и додао да не зна када би судија Сантана могла да донесе одлуку о захтеву одбране и породице да генерал Младић буде пуштен на лечење у Србију.
Дарко Младић је рекао да ће бити у Хагу до среде, 6. маја.
Младић је 10. априла имао мождани удар и здравствено стање му се додатно погоршало због озбиљних неуролошких, кардиоваскуларних и нефролошких здравствених проблема.
Он се од 2024. године налази у притворској болници у Хагу, где је под палијативном негом.
Генерал Младић је у суботу, 2. маја био пребачен у цивилну болницу, јер је имао симптоме можданог удара.
Међународни резидуални механизам за кривичне судове у Хагу је више пута одбио захтев да Младић буде пуштен на привремену слободу на лечење у Србију.
Извор: РТ Балкан
- Извор
- Танјуг
- Фото: Getty © Serge Ligtenberg / Stringer/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Интервју са Павлом Бушујевим, руководитељем Одељења за балканска истраживања Института за земље ЗНД...
У интервјуу за РГМ.Журнал, Павел Бушујев, шеф Одељења за балканске студије Института земаља ЗНД, говорио је о менталитету власти и народа на Балкану, о томе које гласине остају пука...
Ваше Високопреосвештенство...
На питање уредника портала RuSerbia.com о дугорочним последицама НАТО бомбардовања осиромашеним уранијумом у Србији и НАТО биолошких лабораторија у Украјини и потреби формалног окривљавања САД и НАТО-а за наношење...
На платну промичу кадрови ослобођења Маријупоља, окружен сам публиком која аплаудира и плаче и размишљам само о једном – саборцима којих више нема, каже поводом премијере документарног филма “На...
Остале новости из рубрике »
















