Почетна страница > Новости

БЛАГОЈЕВИЋ ДЕМАНТОВАЛА НАВОДЕ ИЗ АНОНИМНОГ ПИСМА

БЛАГОЈЕВИЋ ДЕМАНТОВАЛА НАВОДЕ ИЗ АНОНИМНОГ ПИСМА
27.07.2012. год.
БАЊАЛУКА, 27.ЈУЛ /СРНА/ – Директор Дјечијег дома „Рада Врањешевић“ у Бањалуци Свјетлана Благојевић демантовала је данас наводе из анонимног писма групе запослених овог дома који тврде да "штићеници у овој установи гладују, док вриједне донације завршавају у рукама Благојевићеве".

Благојевићева је истакла да су аутори тог писма "злонамјерни и да износе неистине и клевете о Дјечијем дому и њој као директору те установе".

„По струци сам дипломирани педагог и већ 16 година радим са дјецом. За то вријеме безброј пута пружила сам љубав и утјеху уплаканом и остављеном дјетету, прославила безброј њихових рођендана, савјетовала их као мајка и бдјела над њима док су болесни“, рекла је Благојевићева на конференцији за новинаре која је одржана данас у Дјечијем дому „Рада Врањешевић“.

Она је истакла да је поносна на своја дјела, али и на дјела свих запослених који се несебично дају дјеци која живе у дому.

Благојевићева је рекла да су дјеца, штићеници Дома, шокирани изјавама и лажним наводима бивше штићенице која је објављена у појединим медијима.

„Задњих година је смањен број болесне дјеце, потребе за хоспитализацијом су све рјеђе па чак су ријетке и вирозе, јер дјеца свакодневно уносе потребне количине витамина и минерала у организам. Тај показатељ демантује изјаву новинара да су дјеца гладна", рекла је Благојевићева и додала да ће се због клевете обратити надлежним органима.

Она је навела да је висина плате запослених утврђена Посебним колективним уговором и да су сва права радника испоштована у складу са прописима.

Благојевићева је напоменула да њен рад контролише Управни одбор, да је цјелокупно пословање транспарентно и да су све информације доступне надлежним органима.

Главни васпитач у Дјечијем дому „Рада Врањешевић“ Драшко Чикић је у име васпитача Дома рекао да васпитачи обављају хуман, одговоран али и стресан посао, те да максимално дјеци пружају подршку и помоћ током школовања и одрастања.

„Више смо него огорчени да неко из личних интереса или у сврху дневне политике коментарише живот дјеце у Дому и рад наших запослених. Дјеца која бораве у нашој установи, такође, осјећају нелагодност и стрепњу због новинских натписа и тренутне ситуације“, рекао је Чикић.

Поједини медији недавно су објавили анонимно писмо групе запослених у Дјечијем дому „Рада Врањешевић“ у којем тврде да „86 штићеника гладује, док све вриједне донације завршавају у рукама Благојевићеве".



  • Извор
  • vijesti.RS
  • / www.vijesti.RS


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Интервју са Павлом Бушујевим, руководитељем Одељења за балканска истраживања Института за земље ЗНД...


У интервјуу за РГМ.Журнал, Павел Бушујев, шеф Одељења за балканске студије Института земаља ЗНД, говорио је о менталитету власти и народа на Балкану, о томе које гласине остају пука...


На питање уредника портала RuSerbia.com о дугорочним последицама НАТО бомбардовања осиромашеним уранијумом у Србији и НАТО биолошких лабораторија у Украјини и потреби формалног окривљавања САД и НАТО-а за наношење...


На платну промичу кадрови ослобођења Маријупоља, окружен сам публиком која аплаудира и плаче и размишљам само о једном – саборцима којих више нема, каже поводом премијере документарног филма “На...


Остале новости из рубрике »