Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Роби: Нисам више могао да издржим
03.09.2012. год.
Први пут од одласка са клупе Црвене звезде, Роберт Просинечки се огласио и у ексклузивном интервјуу за „Јутарњи лист“ причао о времену у Београду.
Просинечки је ’црвено-бијеле’ напустио прије тачно двије недеље, послије годину и по дана проведених на клупи клуба са којим је 1991. освојио Европу.
„Дуго сам размишљао о одласку. Ситуација у Звезди већ дуже вријеме не ваља, нисам могао више да издржим сталне пријетње штрајком. Клуб је у грозном стању, већ седам мјесеци нико од 215 запослених није примио плату. Шест мјесеци сам покушавао да мотивирам играче, у тих шест мјесеци смо добили скоро све утакмице, а без икакве накнаде. Клуб ће врло тешко стати на ноге у финансијском смислу, макар је главни спонзор Гаспром, фирма која је прошлу годину завршила са плусом од четири милијарде долара. Али, Звезди не дају паре. Иако је цијели стадион тражио да останем, нисам више могао, ’пукао’ сам“, рекао је Просинечки.
На питање о растанку и сузама на опроштајној конференцији за медије, хрватски стручњак је рекао:
„Сузе? Ј**и га, Звезда је мој клуб. Све играче сам углавном ја довео, неке и афирмирао, овај Звездин тим има велику будућност. Потврдили су то против Бордоа, изгубили су у 93. минуту. Ако их не разјуре, за двије-три године ће то бити велики тим, који ће ући у Лигу шампиона“.
Одмах пошто је напустио клупу Звезде, Просинечког су почели да јуре са многих страна, а једна понуда му је посебно привлачна.
„Привлачи ме Камерун, репрезентација са изузетном традицијом, која већ неколико година стагнира, али има изузетну перспективу. Наравно, најважнији посао селектора је наговорити Самјуела Етоа да се врати у репрезентацију. Врло су амбициозни уочи Купа афричких нација, а надају се пласману на Свјетско првенство. Али, морам да размислим, дали су ми рок до 5. септембра“, истакао је Просинечки.
На питање новинара да се на сличан начин растајао и са Динамом неколико пута, Просинечки је рекао да су ситуације биле потпуно другачије.
„Из Динама су ме тјерали, из Звезде сам отишао својом вољом. То је велика разлика. Динамо је моја прошлост, а из Звезде сам отишао јер је постало неиздрживо. У Динаму су ми показали врата и рекли: Иди, не требаш нам. У Звезди је цео стадион скандирао: Остани. То су два различита растанка“, нагласио је Просинечки, „Дугови су моја судбина. Било где да дођем, на крају се заврши или судском тужбом или не добијем липе. Увијек су неки репови, иако се надам да са Звездом неће завршити као са Динамом, отписивањем дуга“.
На помен повратка у Звезду или Динамо, Просинечки је био сасвим јасан.
„У Динамо се сасвим сигурно никада више нећу вратити, док Звезди нисам затворио врата. Не желим да се вратим у клуб где сам два пута изигран, где сам доживљавао понижења. Из Динама су ме три пута тјерали, не желим себи такве неугодности да приуштим још једном. Желим мирно живјети у Загребу. Макар се каже: Никад не реци никад. Али, када је Динамо у питању, никад више. У животу је могуће све осим тога, одлучио сам тако. Осим тога, шта ћу им ја, послије седам кола имају осам бодова више од Хајдука, првенство су завршили пре него што је почела школска година“, рекао је Просинечки за „Јутарњи лист“.
„Дуго сам размишљао о одласку. Ситуација у Звезди већ дуже вријеме не ваља, нисам могао више да издржим сталне пријетње штрајком. Клуб је у грозном стању, већ седам мјесеци нико од 215 запослених није примио плату. Шест мјесеци сам покушавао да мотивирам играче, у тих шест мјесеци смо добили скоро све утакмице, а без икакве накнаде. Клуб ће врло тешко стати на ноге у финансијском смислу, макар је главни спонзор Гаспром, фирма која је прошлу годину завршила са плусом од четири милијарде долара. Али, Звезди не дају паре. Иако је цијели стадион тражио да останем, нисам више могао, ’пукао’ сам“, рекао је Просинечки.
На питање о растанку и сузама на опроштајној конференцији за медије, хрватски стручњак је рекао:
„Сузе? Ј**и га, Звезда је мој клуб. Све играче сам углавном ја довео, неке и афирмирао, овај Звездин тим има велику будућност. Потврдили су то против Бордоа, изгубили су у 93. минуту. Ако их не разјуре, за двије-три године ће то бити велики тим, који ће ући у Лигу шампиона“.
Одмах пошто је напустио клупу Звезде, Просинечког су почели да јуре са многих страна, а једна понуда му је посебно привлачна.
„Привлачи ме Камерун, репрезентација са изузетном традицијом, која већ неколико година стагнира, али има изузетну перспективу. Наравно, најважнији посао селектора је наговорити Самјуела Етоа да се врати у репрезентацију. Врло су амбициозни уочи Купа афричких нација, а надају се пласману на Свјетско првенство. Али, морам да размислим, дали су ми рок до 5. септембра“, истакао је Просинечки.
На питање новинара да се на сличан начин растајао и са Динамом неколико пута, Просинечки је рекао да су ситуације биле потпуно другачије.
„Из Динама су ме тјерали, из Звезде сам отишао својом вољом. То је велика разлика. Динамо је моја прошлост, а из Звезде сам отишао јер је постало неиздрживо. У Динаму су ми показали врата и рекли: Иди, не требаш нам. У Звезди је цео стадион скандирао: Остани. То су два различита растанка“, нагласио је Просинечки, „Дугови су моја судбина. Било где да дођем, на крају се заврши или судском тужбом или не добијем липе. Увијек су неки репови, иако се надам да са Звездом неће завршити као са Динамом, отписивањем дуга“.
На помен повратка у Звезду или Динамо, Просинечки је био сасвим јасан.
„У Динамо се сасвим сигурно никада више нећу вратити, док Звезди нисам затворио врата. Не желим да се вратим у клуб где сам два пута изигран, где сам доживљавао понижења. Из Динама су ме три пута тјерали, не желим себи такве неугодности да приуштим још једном. Желим мирно живјети у Загребу. Макар се каже: Никад не реци никад. Али, када је Динамо у питању, никад више. У животу је могуће све осим тога, одлучио сам тако. Осим тога, шта ћу им ја, послије седам кола имају осам бодова више од Хајдука, првенство су завршили пре него што је почела школска година“, рекао је Просинечки за „Јутарњи лист“.
- Извор
- Б92
- Повезане теме
- Просинечки
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Интервју са Павлом Бушујевим, руководитељем Одељења за балканска истраживања Института за земље ЗНД...
У интервјуу за РГМ.Журнал, Павел Бушујев, шеф Одељења за балканске студије Института земаља ЗНД, говорио је о менталитету власти и народа на Балкану, о томе које гласине остају пука...
Ваше Високопреосвештенство...
На питање уредника портала RuSerbia.com о дугорочним последицама НАТО бомбардовања осиромашеним уранијумом у Србији и НАТО биолошких лабораторија у Украјини и потреби формалног окривљавања САД и НАТО-а за наношење...
На платну промичу кадрови ослобођења Маријупоља, окружен сам публиком која аплаудира и плаче и размишљам само о једном – саборцима којих више нема, каже поводом премијере документарног филма “На...
Остале новости из рубрике »
















