Предсједник Демократске партије /ДП/ Драган Чавић изјавио је вечерас да су у посљедње четири године за дупло повећани издаци за бирократију, а тиме повећани и порези и друге дажбине које морају плаћати грађани Републике Српске /РС/.
Чавић је на предизборној трибини у Залужанима, којом је означен почетак кампање ове странке, истакао да се одмах послије промјене власти у октобру мора измијенити Закон о борачко-инвалидској заштити.
Он је међу циљеве ДП-а навео и измјену Закона о опорезивању непокретне имовине, те нагласио да се морају повећати подстицаји у пољопривреди, стимулисати запошљавање, обезбиједити бољи живот пензионерима, а поготово борцима.
Потпредсједник ДП-а и посланик у Парламенту БиХ Момчило Новаковић истакао је да је власт "пренијела 17 нових надлежности са РС на БиХ", и додао да нико нема ексклузивно право да каже да сам заступа националне интересе, јер њих требају сви да заступају и бране.
Он је међу приоритете ДП-а навео и улазак БиХ у ЕУ.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...
Остале новости из рубрике »