Почетна страница > Новости

Дмитриј Медведев: на Кавказу треба да буде мир и ред

03.09.2010. год.

Русија је заинтересована да на Кавказу буде мир и ред. Управо на то је усмерен споразум са Јерменијом о прудужетку рока боравка руске војне базе у Гјумрију, изјавио је председник РФ Дмитриј Медведев на конференцији за штампу у Бакуу после преговора са лидером Азарбејџана Илхамом Алијевом. Медведев се изјаснио за интензивирање преговора о Нагорном Карабаху између Азарбејџана и Јерменије. По његовим речима, Русија је спремна активно да учествује у регулисању проблема и као копредседавајући Минске групе, и као сусед Јерменије и Азарбејџана.



  • Извор
  • Глас Русије/ vostok.rs
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...



Остале новости из рубрике »