Министар спољних послова Србије Вук Јеремић изјавио је синоћ да Србија не планира да повуче Резолуцију о Косову коју је поднијела Генералној скупштини УН.
"Воде се интензивни разговори са свим међународним чиниоцима, укључујући и оне из ЕУ. Ако буде постигнут договор, онда може бити спроведен компромис у дјело и без повлачења резолуције", рекао је Јеремић за београдске медије.
Он је истакао да Резолуција није циљ, већ средство за постизање циља и да Србија 9. септембра на сједници Генералне скупштине УН жели да постигне оконочање процеса пред Међународним судом правде и да закључак буде такав да омогући наставак напора да се Србија одупре једностраном успостављању косовске државности.
"Други циљ је отварање пута новим преговорима који ће довести до компромисног решења за Косово. Треће, желимо да успоставимо регионални мир и стабилност отклањајући опасност од успостављања преседана, а то је да се једностраним актима могу стварати нове државе, и под четири, да не улазимо у сукоб и конфронтацију са земљама са којима сутра желимо да будемо партнери у ЕУ", рекао је Јеремић.
Он је поновио да је су спољнополитички приоритети Србије чланство у ЕУ и одбрана свим правним, политичким и дипломатским средствима територијалног интегритета и суверенитета и да су ти циљеви подједнако важни.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...
Остале новости из рубрике »