Почетна страница > Новости

Египат позива на оснивање нове државе Палестине

Египат позива на оснивање нове државе Палестине
06.09.2010. год.
Источни Јерусалим као главни град
Египат је упутио поновни позив за оснивање независне палестинске државе са Источним Јерусалимом као главним градом.

Говорећи током муслиманског празника, председник Хосни Мубарак рекао је да палестински народ пати од израелске окупације исто онолико колико од сталне препирке сопствених лидера.

Као главни регионални посредник у израелско-палестинским преговорима, Египат ће подржавати сваки напор за наставак мировног процеса и да се врати на прави пут сваки покушај мирних рјешења и да се поново оствари уједињење палестинца, рекао је Мубарак.


  • Извор
  • Глас Русије, фото: ЕПА/ vostok.rs
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...



Остале новости из рубрике »