Кандидат Партије демократског прогреса (ПДП) за посланика у Предстваничком дому Парламентарне скупштине БиХ рекао је синоћ да свој дипломатски пасош који ће добити као посланик након избора искористити да се бави „економском дипломатијом“.
„Знам да постоје фирме гдје се наши производи могу продати и гдје наше фирме могу добро зарадити, а исто тако знам да у нашој земљи постоје многи ресурси који могу привући стране инвеститоре. То су прије свега, рудна богаства, туристички поенцијал, хидроелектране и слично “- нагласио је Тешић.
Тешић је на отварању кампање ПДП-а у Котор Вароши навео да је много путовао по Европи и свјету и остварио контакте са директорима многих иностраних компанија , те да то искуство и знање страних језика жели да користи за добробит грађана Српске.
„Одбрана интереса Републике Српске јесте приритетни циљ у Парламенту БиХ и посланици ПДП-а неће подржати ни једну одлуку која није у интересу РС, а то не треба користити у циљу добијања јефтиних политичких поена представника политичких партија“ – истакао је Тешић и додао да нова власт мора почети обезбјеђивати услове за бољи живот и будућност младих генерација.
„Мора се мјењати начин рада изабраних представника у институцијама РС и БиХ“ – закључује Тешић
Коментара (1) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...
Остале новости из рубрике »