Почетна страница > Новости

На броду Сојуз ће се користити нови дигитални систем управљања

18.09.2010. год.

На броду  Сојуз ТМА-01М, који ће пребацити на МКС наредну експедицију, модернизована су два система: за управљање кретањем и телеметријски. Ово је саопштио на конференцији за штампу у Звезданом граду у Подмосковљу командир новог Сојуза Александар Калери. Између осталог, у систем за кретање уведен је дигитални систем за прорачунавање, изграђен на савременој архитектури, који ће значајно проширити могућности брода. Сојуз ТМА-01М полеће са трочланом посадом 8. октобра. Потпуна модернизација Сојуза биће завршена крајем 2011. године.



  • Извор
  • Глас Русије/ vostok.rs
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...



Остале новости из рубрике »