Патријарх Кирил први пут посетио Командорска острва
18.09.2010. год.
Патријарх Московски и све Русије Кирил први пут у историји РПЦ постеио је Командорска острва. Он је осветио место за изградњу храма светог Николе на острву Беринга у једином овдашњем селу Никољском. Поглавар РПЦ је позао Алеуте и друге локалне становнике да налазе ослонац у вери, да се брину о свом здрављу, да праве велике породице. Без обзира на хладно и ветровито време скоро сви становници острва су се окупили да дочекају поглавара РПЦ.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...