Након обиласка Манастира на Дугој Њиви, у Спортско-рекреативном центру "Ријечани", приређен су заједнички ручак и дружење.
Излет је организован поводом Дана пензионера.
У Удружењу су истакли да су једнодневни излети традиоционални и нагласили да су модрички пензионери претходних година дружења организовали у Бањи Врућици и Липљу код Теслића, у мјесту Озрен код Петрова, те Ријечанима код Модриче.
Осим личног учешћа сваког пензионера, у финансирању трошкова дружења, сваке године дио средстава обезбијеђује и локална управа ове општине.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...