Шакил Африди, лични лекар покојног лидера "Ал-Каиде" Осама бин Ладена, који је у Пакистану осуђен на 33 године затвора, изјавио је америчком ТВ каналу Fox News да пакистанска обавештајна служба (ISI) сматра САД својим највећим непријатељем.
У интервјуу који је дао у затвору у Пешевару, Африди, који је помогао при ликвидацији бин Ладена, је рекао да су га официри контра-обавештајне службе (ISI) приликом саслушавања окривили да је помагао "главним непријатељима земље", опаснијим и од Индије. Доктор је свој боравак у затвору описао као "непрекидно мучење".
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...