Британија: наркомани умиру од хероина зараженог кугом
11.09.2012. год.
Министарство здравља Велике Британије је саопштило да су за четири недеље у земљи од куге умрла два наркомана. Претпоставља се да је у земљу стигла партија зараженог кугом хероина.
За сада је непознато да ли су ти случајеви повезани са смртним случајевима наркомана од куге у Европи, који се региструју од краја јуна. У Европи је за лето од куге умрло 10 наркомана. Претходно избијање куге у Европи 2009-2010. године је такође било изазвано зараженим хероином.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...