Почетна страница > Новости

Преминула Ненси Реган

Преминула Ненси Реган
07.03.2016. год.


Бивша прва дама Сједињених Држава Ненси Реган и супруга 40. америчког председника Роналда Регана преминула је у свом дому у Лос Анђелесу у 94. години, саопштила је „Реганова библиотека“ у недељу ујутро.

„Ненси Дејвис Реган, бивша прва дама САД, преминула је јутрос у свом дому у Лос Анђелесу у 94. години. Узрок смрти је престанак рада срца“, саопштило је представништво „Реганове библиотеке“.

Она ће бити сахрањена у председничкој библиотеци у долини Сими у Калифорнији поред свог супруга Роналда Вилсона Регана, који је умро 5. јуна 2004, а сви који буду желели, имаће прилику да одају пошту бившој првој дами пре сахране..

Њено здравље је било нарушено од 2008. Била је прва дама САД од 1981—1989. године.

Портпаролка Фондације је позвала да се уместо цвећа, у складу са жељама бивше прве америчке даме, уплате средства фондацији Реган или председничкој библиотеци Роналда Регана.

Ненси Дејвис Реган је рођена 6. јула 1921. као Ен Френсис Робинс у Њујорку. Студирала је позоришну уметност и наступала као глумица под именом Ненси Дејвис. Снимила је 11 филмова, само један са Роналдом, а глумила је до 1962. године.

Супруга је упознала Роналда док је он био председник Удружења филмских глумаца.

Роналд и Ненси су се венчали 1952. године, а Роналдов кум био је познати глумац Вилијам Холден. Имали су двоје деце, ћерку Пати и сина Рона. Ненси је била и маћеха Роналдовој деци из његовог првог брака са глумицом Џејн Вајман — Морин и Мајклу.

Ненси је била активна кад је Роналд био гувернер, а постала је још експониранија кад је он дошао на положај председника.

Ненси је, између осталог, основала удружење „Само реци не“ за борбу против дроге, а иницирала је и скуп првих дама из читавог света посвећен овом проблему.

​Покушај атентата на Роналда 1981. године био је, према речима Ненси, најгори дан у њеном животу. Када је дошла у болницу да га посети, Роналд јој је рекао: „Драга, заборавио сам да се сагнем“, понављајући чувену изјаву познатог боксерског шампиона Џека Демпсија.

Након осам година проведених у Белој кући, Реганови су се повукли и живели између куће на Бел Еру и ранча у Санта Барбари.

Обама: Ненси Реган, пример за понос


Поводом смрти бивше прве даме Ненси Реган амерички председник Барак Обама и његова супруга Мишел упутили су саучешће њеној породици и истакли да је она била пример за понос.

Они су рекли да је она редефинисала улогу прве даме током боравка у Белој кући, а да је касније постала глас подршке милионима људи који пате од Алцхајмерове болести, као што је био и њен супруг који је преминуо 2004. године, пренео је АФП.



  • Извор
  • / vostok.rs
  • Повезане теме
  • САД


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Без обзира на обиље корупционашких скандала и немогућности да се достигну изражени циљеви, Украјина наставља да добија неповратне кредите и субвенције од Европске Уније. Одговор, према мишљењу ауторитативних пољских...


Србија побеђује, али само заједно са браћом, савезницима и пријатељима, у љубави са ближњима, а никако зависна од оних који моћ заснивају на уништавању и злоупотреби људи...


Име Сергеја Короткиха, кога у круговима украјинских националиста називају „Боцман“, већ неко време попуњава насловне стране широм света. Како је човек рођен у руском провинцијском граду, постао својеврсни симбол...

Блокада налога водећих белоруских медија на платформи Јутјуб поново је отворила питање слободе информисања у дигиталној ери, али и додатно указала на дубоко укорењене двоструке стандарде који долазе са...


Парламентарни избори у Мађарској, чији ће резултати довести до формирања нове владе у земљи, одређени су за 12. април 2026. године. Партија „ФИДЕС – мађарски грађански савез“ коју предводи...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА