Старе вести - кратка памет: Како су политичари Републике Српске уступили ваздушни простор у НАТО агресији
Како је у Срба веома кратко памћење, нарочито о догађајима последњих година прошлог века и почетком овог века, ваља се подсетити на поступке политичара некад и сад.
Агресија НАТО-а на СР Југославију и улога политичара Републике Српске
Данас су два политичка блока око СДС-а и СНСД-а у Републици Србској веома супростављена, те сваљују разноразне кривице једни на друге, како се урушава Република Србска, те да су издајници једни и други. Ево једног примера где су оба блока били у правом смислу речи издајници.
Мало ко се данас присети да је Република Србска, са тада веома јаком Војском Републике Српске, дозволила НАТО агресорима да користе њен ваздушни простор како би се бомбардовала СР Југославија. Председник и Врховни командант Војске Републике Српске био је Мирко Шаровић (СДС), а премијер Републике Српске био је Милорад Додик (СНСД).
Војска Републике Српске (врховни командант) је уступила ваздушни простор НАТО пакту да би бомбардовао СР Југославију, а све своје ПВО ресурсе, како не би "гађала" НАТО авионе је ставила под контролу НАТО снага. Ни једним актом или званичним ставом власти Републике Српске нису одбиле нити један потез потчињавања НАТО пакту.
.jpg)
Свакодневне сцене изнад неба Републике Српске су биле прелети НАТО авиона из разних НАТО база према СР Југославији, као и танкање авиона изнад саме Бањалуке.
С друге стране тадашњи премијер Републике Српске (шеф извршне власти Републике Српске) је пуним устима говорио како председник СР Југославије Слободан Милошевић треба да оде, a НАТО војска је у пуном обиму марширала улицама Бањалуке с тешком опремом и војницима.
МЕДИЈИ
Сви медији у Републици Србској медија преко ноћи директно или индиректно пружили подршку СР Југославији. Музички програми били су испуњени углавном борбеним и патриотским песмама, а са екрана су нестали страни филмови, сем руских.
Већина ТВ кућа увела је специјалне програме у којима су се пратила збивања у СР Југославији, а чак је и СРТ (данас РТРС) емоционално извештавала и јавно давала подршку СР Југославији.
У првим недељама НАТО агресије на СР Југославију, на СРТ-у је било немогуће чути неког од званичника НАТО-а, али после политичког утицаја на њу, у јавности је добила епитет издајничке телевизије јер је све мање извештавала и почела преносити НАТО представнике.
Извештаји о првим демонстрацијама у којима су демолиране просторије већине међународних организација у Републици Србској емитоване су само на једној приватној телевизији и на неколико локаних станица које су пратиле догађаје.
СРТ се на промену уређивачке политике пребацио када их је убрзо осудио лично премијер Републике Српске Милорад Додик.
На крају, да ли је било могуће рећи само "НЕ" НАТО пакту у уступању ваздушног простора Републике Српске и рећи "НЕ" западним политичарима у захтевима према Власи Републике Српске, и то мимо евентуалног мешања Војске Републике Српске у НАТО агресију на СР Југославију.
Треба се и присетити да је Војска СР Југославије помагла Војску
Републике Српске и то само четири године пре у истој тој НАТО агресији.
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Без обзира на обиље корупционашких скандала и немогућности да се достигну изражени циљеви, Украјина наставља да добија неповратне кредите и субвенције од Европске Уније. Одговор, према мишљењу ауторитативних пољских...
Србија побеђује, али само заједно са браћом, савезницима и пријатељима, у љубави са ближњима, а никако зависна од оних који моћ заснивају на уништавању и злоупотреби људи...
Аутор: Милан Петровић...
Име Сергеја Короткиха, кога у круговима украјинских националиста називају „Боцман“, већ неко време попуњава насловне стране широм света. Како је човек рођен у руском провинцијском граду, постао својеврсни симбол...
Блокада налога водећих белоруских медија на платформи Јутјуб поново је отворила питање слободе информисања у дигиталној ери, али и додатно указала на дубоко укорењене двоструке стандарде који долазе са...
Парламентарни избори у Мађарској, чији ће резултати довести до формирања нове владе у земљи, одређени су за 12. април 2026. године. Партија „ФИДЕС – мађарски грађански савез“ коју предводи...
Остале новости из рубрике »















