Почетна страница > Новости

РТ: Обамин саветник Сусан Рајс зна ко је одговоран за немире у САД-у. Добро сте погодили, то је Русија!

РТ: Обамин саветник Сусан Рајс зна ко је одговоран за немире у САД-у. Добро сте погодили, то је Русија!
01.06.2020. год.


У изјави која неће апсолутно никога изненадити, бивши саветник за националну безбедност Сусан Рајс је изјавила да је Русија, а не огорчени Американци, одговорна за анархију на америчким улицама. Како оригинално.

Након пет правих ноћи нереда широм земље, избио је рат речима између деснице и левице ко је одговоран за пљачкање и хаос. Власти у Минесоти, епицентру немира, оптужиле су присталице „супериорности беле расе“ и нарко картеле, док су председник Доналд Трамп и Министарство правде оптужили леве милитанте „Антифа“, а Трамп је у недељу саопштио да ће организацију прогласити "терористичком организацијом".


С обзиром на то да су сви, али и сами демонстранти криви, Сусан Рајс, бивши саветник за националну безбедност председника Барака Обаме, зазвонила је са већ искушаним и истинским негативцем - Русијом.

„Кладила бих се“, рекла је она Волфу Блицеру са Си-Ен-Ена.

„Ово је управо из руске књиге."

 



Рајсова је барем признала да „не чита обавештајне податке ових дана“, у суштини потврђујући да је њена теорија отргнута из негде тамо.


Блицер није узвратио на њену тврдњу, а она је наставила да оптужује Москву да покушава да "дезинтегрише" САД изнутра.
"Не бих се изненадила кад бих сазнала да то финансирају на неки начин, у некој форми", додала је она.

То што је званичник Обамине администрације окривио Русију за америчке невоље није изненађујуће. Уосталом, шефови обавештајних служби из ере Обаме и посланици демократе, провели су више од две године покушавајући да оптуже председника Трампа због „спреге“ са Кремљом.

Она је само једна од неколико либералних глава које причају како смрди на руско мешање у горућим улицама Минеаполиса и шире. Бивши градоначелник Њу Орлеанса Марк Мориал у суботу је саопштио да руски агенти подстичу нереде, док мноштво пристаица ове теорије завере изашло на Твитер како би прогласили немире делом "главног плана Русије".

„Питао сам се колико дуго ће главним медијима требати да пронађу руски удео“, рекао је за РТ истраживач Института 
Глобал Полици, Џорџ Самјуел.

"Наравно, за то не постоје ни најмањи докази, али то је за очекивати."


У међувремену се огласио Трамп, саопштивши. "Ево нас поново", твитнуо је у суботу.

„Лажне вести Си-Ен-Ена криве Русију, Русију, Русију. Они су много болесни губитници са много лошим рејтингом!“


Извор: Восток / РТ

 

 



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © CNN / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Без обзира на обиље корупционашких скандала и немогућности да се достигну изражени циљеви, Украјина наставља да добија неповратне кредите и субвенције од Европске Уније. Одговор, према мишљењу ауторитативних пољских...


Србија побеђује, али само заједно са браћом, савезницима и пријатељима, у љубави са ближњима, а никако зависна од оних који моћ заснивају на уништавању и злоупотреби људи...


Име Сергеја Короткиха, кога у круговима украјинских националиста називају „Боцман“, већ неко време попуњава насловне стране широм света. Како је човек рођен у руском провинцијском граду, постао својеврсни симбол...

Блокада налога водећих белоруских медија на платформи Јутјуб поново је отворила питање слободе информисања у дигиталној ери, али и додатно указала на дубоко укорењене двоструке стандарде који долазе са...


Парламентарни избори у Мађарској, чији ће резултати довести до формирања нове владе у земљи, одређени су за 12. април 2026. године. Партија „ФИДЕС – мађарски грађански савез“ коју предводи...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА