Украјина и Новорусија из минута у минут - 20.03.
Карта повлачења тешког наоружања - кликнути за увећање .jpg)
Ситуација на фронту за 19.03. (карта кијевских снага) - кликнути на карту за увећање

Испод се налази интерактивна мапа бојевих дејстава у Новорусији - Клинути овде или на мапу испод

ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима
Преглед дешавања на ратишту у Новорусији за 20.03.
Авдјејевка - дејство артиљерије по позицијама кијевских снага
МО ДНР о ситуацији на фронту
Кијевске снаге поново покушале да пресеку магистралу Доњецк-Горловка - Кијевске снаге поново су покушале да продру у дубину територије Доњецке Републике код градића Јасиновата - са намером да пресеку стратешки важну ауто-магистралу која спаја Доњецк и Горловку.
Армија ДНР је одбила напад.
„Чим је Јасиновату напустила мисија ОЕБС, почела је украјинска минобацачка паљба. Потом је уследио и напад за који су коришћени и бацачи пламена. Међутим, припадници нашег 11-ог гардијског пука одбили су налет многобројнијег противника. Имали смо једног погинулог и пет рањених“ - саопштио је други човек у врху армије ДНР Едуард Басурин.
Ограничене борбе за део магистрале Доњецк-Горловка код Јасиновате трају од почетка марта.
Украјинци су у два наврата покушавали да преузму контролу над том саобраћајницом и уз помоћ тенкова.
Војни врх у Доњецку тврди да је украјинска армија код Јасиновате досад имала преко 30 погинулих и 73 рањена. Међутим, њени укупни губици током примирја су осетно већи.
Басурин је указао да Украјина код Авдејевке управо изгубила још пет војника који су „зашли на сопствено минско поље и изгинули“. И то, како је нагласио, сведочи о „ниском нивоу професионалне обучености припадника украјинске армије“.
Басурин је додао да је украјинска армија код Докучајевска грешком отворила ватру на своју извиђачко-диверзантску групу и побила четворицу њених чланова.
Преглед политичко-економских и других вести за 20.03.
Прес конференција председника Захарченка
Москва ће одговорити на нове санкције Канаде - Власти Канаде нису искористиле шансу да превладају ћорсокак у руско-канадским односима, проширивши санкције против Руске Федерације. Москва овај потез сматра непријатељским и неће га оставити без одговора, саопштило је Министарство спољних послова Русије.
У петак увече је објављено да је Отава проширила списак санкција Русији због ситуације у Украјини. На списку се нашло 14 компанија и пет физичких лица.
„С разочарењем смо примили одлуку Канаде о проширењу антируских ’црних спискова‘ у контексту догађаја у Украјини. Упркос саопштењима нове владе Трудоа о тежњи да се на међународној позорници ради у духу сарадње, Отава је продужила наметање негативности“, пише у саопштењу.
У Министарству су навели да су навика Отаве да прати политику Вашингтона, који захтева „од својих савезника“ да одржавају санкциони фронт против Русије, као и жеља канадског руководства да „задовољи захтеве сопственог антируског лобија „превазишли природни интерес за изградњу конструктивнијих односа с нашом земљом“.
„Нова канадска власт имала је шансу да превазиђе ћорсокак у билатералном дијалогу, који је остао као наследство од пређашњег руководства. Нажалост, Отава то није искористила, што ће бити узето у обзир. Овај непријатељски корак неће остати без одговора — наше контрамере следе“, саопштило је Министарство.
ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Међународни олимпијски комитет саопштио је да је одлука „заснована на доказима и стручним проценама“...
Невероватно финале у скоку увис обележило је Светско првенство у Токију, а српска атлетичарка Ангелина Топић освојила је бронзану медаљу. Финале је два пута прекидано због јаке кише, али је...
„Када смо добили позив из Бразила да учествујемо на Светском првенству, једино смо селектор и ја веровали да је то оствариво. Говорили су да смо луди, да нећемо успети...
"Kada smo dobili poziv iz Brazila da učestvujemo na Svetskom prvenstvu, jedino smo selektor i ja verovali da je to ostvarivo. Govorili su da smo ludi, da nećemo uspeti...
"Kada smo dobili poziv iz Brazila da učestvujemo na Svetskom prvenstvu, jedino smo selektor i ja verovali da je to ostvarivo. Govorili su da smo ludi, da nećemo uspeti...
Na Atletskom stadionu u Kraljevu danas je održan prvi dan Prvenstva Srbije za seniore, uz učešće čak 260 takmičara iz cele zemlje. Publika je uživala u vrhu...
Остале новости из рубрике »















