Почетна страница > Новости

Амфилохије: НАТО даје безбједност коју су давали Мусолини и Хитлер

29.08.2016. год.


Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски господин Амфилохије рекао је да је Господ попустио да садашњи црногорски властодршци врше власт не због тога што су најбољи него да их испроба, да се види да ли су људи или нељуди, наводи се у саопштењу Митрополије.

Владика је ово казао данас у манастиру Подмаине на крају Свете архијерејске литургије, коју је служио са свештенством поводом празника преподобног Рафаила Банатског.

„Ако су они безбожници, а дај Боже да их Бог просвети па да не буду безбожници, немају право да Цркву Христову подређују својим интересима“, казао је Митрополит црногорско-приморски.

НАТО је наставак аустроугарске окупације

Он је подсјетио да су аустроугарски окупатори рушили манастир Подмаине и додао да НАТО пакт није ништа друго до наставак аустроугарске окупације.

„Сад се наши главари куну у НАТО пакт. Веле, безбједности ради. То је безбједност коју су давали Мусолини и Хитлер. То је та безбједност. Па још, мало им је и то, него су се одрекли жиле куцавице Црне Горе – Косова и Метохије. И сад им ови њихови изданци кажу да не признају ни границе које су им они поставили“, рекао је Владика Амфилохије.

Он је подсјетио на јучерашње инциденте у Мушутишту, када Албанци нијесу дозволили прогнаним Србима да посјете тамошњу цркву и гробове својих предака.

„То су урадили они које су црногорски власторшци признали за власт и за државу. Дај Боже да им Бог врати разум и памет“, рекао је он и додао да им они које су признали као државу сада траже територију преко границе, према Васојевићима.

Владика је подсјетио на народну изреку да је отето – проклето.

„Не може се на злочину градити будућност, ни своја ни своје дјеце. Не може се тако градити ни будућност на Косову. Нити може у Црној Гори на братоубиствима и диобама братским. Јер ова данашња Црна Гора, она се не гради на ћивотима Светог Василија Острошкога и Светог Петра Цетињскога, на краљу и господару Николи Првом Петровићу и његовим границама. Она се гради на братоубилаштвом проливеној крви од 1941 – 45. године“, рекао је Митрополит Амфилохије.

Властодршци ни стручности ни вјере немају

Владика је прокоментарисао и притиске које на Цркву врши црногорска власт преко институција за заштиту културног наслеђа.

„Стручности немају и вјере у Бога немају. И сад они треба да нас у Цркви уче шта ћемо и како да радимо“, рекао је Владика црногорско-приморски.

Он је посебно поздравио Русе, који су данас дошли на Литургију, подсјетивши да су црногорски власторшци Русији увели санкције.

„Нијесу то Црногорци, то су Монтенегрини. Замислите ви Црногорце који стављају санкције Русији. То је безумље. Таквог лудила никада није било на овим просторима. То је, заправо, увођење санкција Светом Петру Цетињском који је оставио завјештање: Ко се одрекне једновјерне, једнокрвне и једнојезичне Русије, да Бог да, живо месо од њега отпадало“, рекао је он.

„Да Бог да, да живо месо не отпада од њих, него да им Бог да покајање, и онима који су признали лажну државу на Косову и Метохији“, закључио је Митрополит Амфилохије.


  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

19. маја на београдском аеродрому упокојио се јеромонах Роман (Матјушин) — песник са гитаром, монах и човек који је Србију носио дубоко у срцу....


9. маја 1945. године у 00:43 по московском времену у Берлину је потписана безусловна капитулација нацистичке Немачке....

У Москви је представљен пројекат споменика пуковнику Николају Николајевичу Рајевском, који ће бити постављен на југу Србије....


У свечаној и достојанственој атмосфери у Руском дому у Београду, отворена је изложба поводом великог јубилеја: 110 година од формирања Прве српске добровољачке дивизије. Ова изложба окупила је љубитеље...

Izložba slika tri umetnice - Irene Lazić, Ružice Mitrović i Ivane Stanisavljević Negić biće otvorena u četvrtak u Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju. Otvaranje izložbe je zakazano za 18....


Џингисиди, како се називају потомци великог освајача, чинили су политичку елиту моћне монголске државе Златне хорде....


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА