Почетна страница > Новости

„Интернет ће бити оборен на 24 сата у 2017. што ће проузроковати крах финансијских тржишта“

„Интернет ће бити оборен на 24 сата у 2017. што ће проузроковати крах финансијских тржишта“
05.01.2017. год.


Милионима корисника рачунара широм света могао би ове године бити онемогућен приступо интернету јер ће глобална мрежа бити затворена на 24 сата, саопштено је из америчке безбедносне корпорације "LogRhythm".

Главни официр за безбедност информација и потпредседник компаније Џејмс Кардер је рекао за "Business Insider", да то неће бити само техничко питање где ће људи бити онемогућени да поставе своје фотографије на "Instagram".

"У 2017. ћемо видети како ће то ударити негде,  а ако интернет падне, финансијска тржишта ће потонути", рекао је он.

Према Кардеру, виђени су знаци у 2016., како криминалци "за тестирајући пројектиле пуцају у океан."

"Пре само неколико месеци видели смо масивне DDOS нападe на DynDNS. Напади су оборили сајтове као што су "Twitter" и "Spotify" по неколико сати. Видели смо и друге сличне DDOS нападе. То су само тестови ", додао је он.

У октобру су извршени масовни сајбер-напади на неке од највећих сајтова на свету, којом приликом је корисницима онемогућен приступ сајтовима као што су "Twitter", "SoundCloud", "Spotify"  и многим другима за више од два сата.

"Ако сте доказали да можете оборити огромне сајтове и велики део америчког интернета за и то неколико сати, 24-сатни испад изгледа прилично лак за направити?" рекао је Кардер.

Директор "LogRhythm" је такође рекао да ће се питање "лажних вести" само погоршати ове године, а да ће хакери циљати велике медијске сајтове.

"Моћ утицаја почиње да се удаљава од главних медијских кућа, а ја не мислим да је то нешто што они могу себи дозволити да се догоди. Они ће одговорити на претње лажних вести покушавајући да имплементирају неки ниво контроле медија у којем ће се вероватно отићи мало предалеко ", рекао је он.

"Мислим да ће хакери, у име заштите наше слободе говора, узвратити рушењем великих медија."

Директор продаје "LogRhythm" у Аустралији и Новом Зеланду Сајмон Хау предвиђа да ће малициозни програми на мобилним уређајима постати далеко учесталији у 2017. години.

Према његовим речима, нападачи ће циљати безазлене кориснике паметних телефона и држати њихове личне податке као таоце ради изнуде новца.

"На пример, нападачи ће запретити објављивањем или брисањем корисникових фотографија уколико откуп не буде плаћен. Само помислите, колико би платили да добијете своје фотографије назад", рекао је Хау.

Он је додао да ће нападачи користили унапред оверити токене за ширење малваре.

"Пошто тако много уређаја међусобно повезано, малициозни програм ће се брзо ширити", рекао је он.

Восток, РТ



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

19. маја на београдском аеродрому упокојио се јеромонах Роман (Матјушин) — песник са гитаром, монах и човек који је Србију носио дубоко у срцу....


9. маја 1945. године у 00:43 по московском времену у Берлину је потписана безусловна капитулација нацистичке Немачке....

У Москви је представљен пројекат споменика пуковнику Николају Николајевичу Рајевском, који ће бити постављен на југу Србије....


У свечаној и достојанственој атмосфери у Руском дому у Београду, отворена је изложба поводом великог јубилеја: 110 година од формирања Прве српске добровољачке дивизије. Ова изложба окупила је љубитеље...

Izložba slika tri umetnice - Irene Lazić, Ružice Mitrović i Ivane Stanisavljević Negić biće otvorena u četvrtak u Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju. Otvaranje izložbe je zakazano za 18....


Џингисиди, како се називају потомци великог освајача, чинили су политичку елиту моћне монголске државе Златне хорде....


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА