Проба промоције најмлађих официра Војске Србије
На платоу испред Дома Народне скупштине Републике Србије одржана је генерална проба свечане промоције најмлађих официра Војске Србије.
Последњем пробном дефилеу свршених дипломаца Војне академије и Медицинског факултета ВМА, њих 187 који ће бити промовисани у прве официрске чинове, присуствовали су министар одбране Александар Вулин и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Љубиша Диковић.
Биће то дванаести пут да се свечана промоција организује испред Дома Народне скупштине.
У прве официрске чинове данас ће бити промовисано укупно 187 кадета и кадеткиња Војне академије и Медицинског факултета ВМА.
Медицински факултет ВМА завршава 27 момака и девојака, међу којима 24 из 3. класе Медицинског факултета и троје са мастер студија.
У центру града је и данас био измењен режим саобраћаја и затворене су биле околне улице.
У периоду од 17.30 до 21.30 за саобраћај су затворене улице: Трг Николе Пашића до Теразија; Дечанска од Теразијског тунела до Трга Николе Пашића, Таковска од угла са Косовском улицом до Булевара краља Александра.
Затим, Булевар краља Александра од Кнеза Милоша до Ресавске, Улица Кнеза Милоша од Краља Милана до Булевара краља Александра, Драгослава Јовановића од улаза у јавну гаражу до Трга Николе Пашића, те Влајковићева од Трга Николе Пашића до Косовске.
Те улице ће и данас бити затворене од 9 до 13.30.
Ваздухоплови Војске Србије су и јуче надлетали ужи центар Београда.
Свечаној промоцији потпоручника данас, од 11 сати, присуствоваће највише државно и војно руководство, као и бројни гости из земље и иностранства.
Најбољима у рангу биће уручене сабље, а најуспешнијим кадетима по видовима и службама биће уручени пиштољи са посветом.
Најбољим кадетима Медицинског факултета ВМА биће додељени парадни бодежи.
У програму свечаности учествоваће авијација Војске Србије, а свечаност ће увеличати музички програм у извођењу Уметничког ансамбла Министарства одбране "Станислав Бинички" и Репрезентативног оркестра Гарде.
Ове године Војну академију завршава 160 кадета и кадеткиња 138. класе, међу којима је њих 12 из Анголе и један из МУП-а Републике Српске.
Медицински факултет ВМА завршава 27 момака и девојака, међу којима 24 из 3. класе Медицинског факултета и троје са мастер студија.
Најбољи кадети 138. класе Војне академије су:
Први у рангу Александар Илић (општи успех 9,73, студијски програм Јавне финансије). Рођен 1994. године у Врању.
Други у рангу: Иван Димитријевић (општи успех 9,72; студијски програм Војнохемијско инжењерство, модул Убојна средства). Рођен 1995. године у Нишу.
Трећа у рангу: Марија Лукић (општи успех 9,67 ; студијски програм Јавне финансије). Рођена 1994. године у Београду.
Најбољи у рангу по видовима и службама:
У виду Копнена војска: Милан Стевановић (општи успех 9,58; студијски програм Менаџмент одбране, модул артиљерија). Рођен 1994. године у Лесковцу.
У виду Ратно ваздухопловство и противваздухопловна одбрана: Стефан Марковић (општи успех 8,93; студијски програм Менадмент одбране, модул АРЈ за ПВД). Рођен 1994. године у Неготину.
У службама: Владимир Марковић (општи успех 9,44; студијски програм Јавне финансије). Рођен 1994. године у Зрењанину.
Најбољи на Медицинском факултету ВМА су:
Милош Даниловић, општи успех 10,00. Рођен 1992. године у Шапцу. Стефан Петковић, општи успех 9,94. Рођен 1992. године у Београду. Александра Ђајић, општи успех 9,92. Рођена 1992. године у Ужицу.
РТС
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
19. маја на београдском аеродрому упокојио се јеромонах Роман (Матјушин) — песник са гитаром, монах и човек који је Србију носио дубоко у срцу....
9. маја 1945. године у 00:43 по московском времену у Берлину је потписана безусловна капитулација нацистичке Немачке....
У Москви је представљен пројекат споменика пуковнику Николају Николајевичу Рајевском, који ће бити постављен на југу Србије....
У свечаној и достојанственој атмосфери у Руском дому у Београду, отворена је изложба поводом великог јубилеја: 110 година од формирања Прве српске добровољачке дивизије. Ова изложба окупила је љубитеље...
Izložba slika tri umetnice - Irene Lazić, Ružice Mitrović i Ivane Stanisavljević Negić biće otvorena u četvrtak u Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju. Otvaranje izložbe je zakazano za 18....
Џингисиди, како се називају потомци великог освајача, чинили су политичку елиту моћне монголске државе Златне хорде....
Остале новости из рубрике »















