Распоп Дедић: Срби су реметилачки фактор на Балкану и треба да се спусте на земљу јер више нема велике Србије
Директор НВО „ЦПЦ“ Мираш Дедеић гостовао је у емисији „Бујица“, током које је рекао да у Црној Гори "лако може доћи до грађанског рата", уз оцену „да су Срби реметилачки фактор на Балкану и да би требало мало да се спусте на земљу, јер више нема велике Србије“.
Амфилохије: Богоубилачки и братоубилачки дух у Црној Гори се проглашава за идентитет и будућност Црне Гореhttps://t.co/EcHWxjCVYx
— VOSTOK vesti (@vostokvesti) January 18, 2020
Гостујући на загребачкој телевизији "З1", он је рекао да је новац Српске православне цркве "извучен из Црне Горе, коришћен за финансирање србских ратних злочинаца". Према његовим речима, неки од њих су се "скривали у манастирима под управом СПЦ у Црној Гори, па чак и у Острогу".
Коментаришући Закон о слободи вероисповести, он је казао да је црквена имовина "власништво црногорске државе, којој се сада враћа".
ДФ: Брисел протестује због животиња, а ћути кад се угрожавају људиhttps://t.co/BgJOTeAN6a
— VOSTOK vesti (@vostokvesti) January 17, 2020
Говорећи о дешавањима у Сребреници, Михаило је казао да је то био „стопостони геноцид“, али "мањи од геноцида који је Србија урадила у Црној Гори 1918. и 1920. године".
„Да не мисле ту имовину да дају на коришћење Црногорској православној цркви, не би је ни враћали. Од 600 цркава и манастира ми немамо ниједну, све је окупирала србска црква, којој и није стало до цркава и манастира, већ до рушења власти у Црној Гори“, оценио је Михаило.
Подгорица: Протести СПЦ се користе као негација државног бића и идентитета Црне Гореhttps://t.co/troLQI6j4R
— VOSTOK vesti (@vostokvesti) January 17, 2020
Додао је да би у Црној Гори "лако могло доћи до грађанског рата ако одредбе тог закона не би биле примењене".
„За Српску православну цркву Црна Гора није држава, већ србска покрајина, а Црногорци су Срби, али ту су се преварили“ поручио је Михаило.
Он је оспорио и недавну прославу 800. годишњице аутокефалности Српске православне цркве, рекавши да "то није истина".
„И због вас се овај град назива Господин Никшић“https://t.co/cWNuEOOoMN
— VOSTOK vesti (@vostokvesti) January 17, 2020
„Србска православна црква постоји, постоје и вјерујући људи, али без томоса, кога нема до Берлинског конгреса. Касније је добила други томос и присајединила Црну Гору и остале православне цркве у једну и за то је платила цариградском патријарху милион и по златних швајцарских франака“, рекао је Михаило.
- Извор
- Танјуг
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
19. маја на београдском аеродрому упокојио се јеромонах Роман (Матјушин) — песник са гитаром, монах и човек који је Србију носио дубоко у срцу....
9. маја 1945. године у 00:43 по московском времену у Берлину је потписана безусловна капитулација нацистичке Немачке....
У Москви је представљен пројекат споменика пуковнику Николају Николајевичу Рајевском, који ће бити постављен на југу Србије....
У свечаној и достојанственој атмосфери у Руском дому у Београду, отворена је изложба поводом великог јубилеја: 110 година од формирања Прве српске добровољачке дивизије. Ова изложба окупила је љубитеље...
Izložba slika tri umetnice - Irene Lazić, Ružice Mitrović i Ivane Stanisavljević Negić biće otvorena u četvrtak u Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju. Otvaranje izložbe je zakazano za 18....
Џингисиди, како се називају потомци великог освајача, чинили су политичку елиту моћне монголске државе Златне хорде....
Остале новости из рубрике »
















