Одбојкашка репрезентација Србије играће данас од 18 часова у Бечу финалну утакмицу Европског првенства против Италије.
Иако су у Аустрију кренули без помпезних најава и очекивања, репрезентативци Србије одиграли су срцем сваки дуел на шампионату и стигли до великог успјеха.
Србија је у изузетно узбудљивој полуфиналној утакмици побједила Русију са 3:2 у сетовима, док је Италија била боља од Пољске (3:0).
Капитен Иван МИљковић рекао је раније да ће улазак у полуфинале представљати сензацију, а борба за медаљу премију на лотоу. Иако то многи нису очекивали, изабраници селектора Игора Колаковића играће вечерас баш за ту главну награду!
Марко Подрашчанин сматра да да је дуел против Италије највећа прилика у последњој декади да се освоји златна медаља на Европском првенству.
"Испред нас је највећа прилика у последњих десет година, колико немамо злато, да освојимо једно. Морамо мирно и паметно да уђемо у меч. Вјерујем да смо у овом тренутку бољи од Италијана", истакао је Подрашчанин.
Владо Петковић је подсјетио да је циљ о освајању шестог мјеста испуњен, а да је све преко тога "премија".
"Мислим да ћемо финале играти растерећено, без притиска. Против Руса смо показали праву мушку игру, играли смо чврсто и сигурно је да ћемо и Италији покушати да се супротставимо на исти начин. Наравно да ћемо јурити злато, због тога смо дошли до овдје. Очекујем и нешто већи број наших 'гастоса' на трибинама, и овако су нам много помогли, упркос великим цијенама карата, и много им хвала на томе", рекао је Петковић.
Милош Никић је додао да је у полуфиналу направљено већ "чудо", али да оно мора бити крунисано у финалу златном медаљом.
Плави су последње злато на ЕП освојили прије тачно десет година у Острави, где су у финалу баш побиједили Италију.
Тријумфом у полуфиналу против Русије србска репрезентација обезбједила је девету медаљу на континенталним шампионатима. Поред злата 2001. освојили су сребро 1997. године и шест бронзаних одличја (1975, 1979, 1995, 1999, 2005. и 2009).
Уочи финалног меча, од 15 часова биће одигран дуел за треће мјесто у коме ће се састати Русија и Пољска.
У свечаној и достојанственој атмосфери у Руском дому у Београду, отворена је изложба поводом великог јубилеја: 110 година од формирања Прве српске добровољачке дивизије. Ова изложба окупила је љубитеље...
Izložba slika tri umetnice - Irene Lazić, Ružice Mitrović i Ivane Stanisavljević Negić biće otvorena u četvrtak u Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju. Otvaranje izložbe je zakazano za 18....