Почетна страница > Новости

Ана: Хвала, ви сте ми дали снагу у Паризу (ВИДЕО)

Ана: Хвала, ви сте ми дали снагу у Паризу (ВИДЕО)
11.06.2008. год.

„Наша Ана нема мана, наша Ана најбоља и најлепша, нико не зна тако тенис да игра, нико као наша Ана краљица...”, изрецитовао је немушто глумац Драган Јовановић модификовану песму Звонка Богдана „Моја мала нема мане” најављујући долазак Ане Ивановић на терасу Скупштине града Београда у уторак поподне. Више од 15 хиљада људи аплаузом је поздравило и скандирало име најбоље тенисерке света, пре него што им се она обратила са малом копијом трофеја Ролан Гароса у рукама.

„Много вам хвала што сте дошли у оволиком броју. Прославила сам ову победу у Паризу са тимом, али ово је нешто посебно, ви сте ми дали снагу да сваки меч на Ролан Гаросу одиграм добро. Овај тренутак се не може поредити ни са чим и памтићу овај дочек у родном граду до краја живота”, изјавила је Ивановићева.

Она је рекла да од освајања прве грен слем титуле живи између јаве и сна.

„Све ово што ми се догодило је дивно и даље морам да се уштинем да видим да ли сањам.Ово је сјајан момент за наш тенис, све је било дивно, преплавиле су ме емоције, тако да нисам могла да се суздржим и не заплачем док је интонирана химна. То је заиста био посебан моменат за мене. Надам се ипак да ће бити још таквих тренутака у мојој каријери, још славља, уз вашу помоћ, и још дочека овде”, истакла је Ана и додала да ће се потрудити да дуго, дуго, дуго остане на првом месту светске ранг листе.

Она је истакла у ћаскању са Јовановићем да јој је први грен слем трофеј у каријери дао нову снагу и подстицај да настави са успесима и изразила наду да ће, можда, веома брзо славити нову титулу, и то на трави.

Ивановићева је рекла да још увек није размишљала чиме ће се бавити када прекине тениску каријеру, јер је тренутно фокусирана само на бели спорт и постизање добрих резултата и да ће се потрудити да посао који воли највише на свету и који је веома мотивише, ради још много година.

На опроштају од обожавалаца Ана је са терасе Градске скупштине „одсервирала” више десетина лоптица у масу, за успомену на дочек у Београду, уз звуке песме „Анђеле” Владе Георгиева, која се у потпуности слагала са њеном одевном комбинацијом - белом хаљином.

И колико год је Ана била спонтана, организатори нису. Наиме, после серије дочека кошаркаша, ватерполиста, одбојкаша, Новака Ђоковића, и искуства које су стекли организатори су могли мало преданије да приступе организацији и осмисле занимљив и садржајан програм који ће памтити, не само спортиста којем се приређује пријем, већ и сви они који долазе да истог поздраве.

 

„Живим између јаве и сна”

Најбоља тенисерка света изјавила је на конференцији за медије у хотелу „Зира” да су јој последње две недеље „између сна и реалности” и да још није свесна шта јој се догодило.

Ивановићева је прошле недеље тријумфовала на Ролан Гаросу и тиме дошла до прве позиције на WТА листи.

Она је истакла да није могла ни да замисли после турнира у Берлину и Риму, где није играла добро, да ће победити на Ролан Гаросу.

„Имала сам доста времена за припреме. Причала сам доста са тренерима како да се носим са притиском и успела сам да преокренем´ То се догодило на Ролан Гаросу и срећна сам због тога”, рекла је Ивановићева.

Она је додала да је у финалу у Паризу њена предност била у томе што је прошле године стигла до завршнице, за разлику од Рускиње Динаре Сафине.

„Имала сам искуство које ми је додало самопоуздање”, рекла је Ивановићева и додала да је финале Ролан Гароса био њен најлепши меч у животу.

На питање какви су јој наредни планови, српска тенисерка је одговорила да је паузу од два дана искористила да дође у Београд, а да већ у среду почиње са кондиционим припремама за Вимблдон.

„Сигурно је да ће сада на мени бити већи притисак. Такође, сигурна сам да ћу уживати у мечевима на Вимблдону”, рекла је Ивановићева.

Она је поновила да је освајање Ролан Гароса за њу „нека врста сна” и закључила да ће сада притисак на њу бити већи, али да ће имати више самопоуздања и мотивације. 



  • Извор
  • Бета
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

19. маја на београдском аеродрому упокојио се јеромонах Роман (Матјушин) — песник са гитаром, монах и човек који је Србију носио дубоко у срцу....


9. маја 1945. године у 00:43 по московском времену у Берлину је потписана безусловна капитулација нацистичке Немачке....

У Москви је представљен пројекат споменика пуковнику Николају Николајевичу Рајевском, који ће бити постављен на југу Србије....


У свечаној и достојанственој атмосфери у Руском дому у Београду, отворена је изложба поводом великог јубилеја: 110 година од формирања Прве српске добровољачке дивизије. Ова изложба окупила је љубитеље...

Izložba slika tri umetnice - Irene Lazić, Ružice Mitrović i Ivane Stanisavljević Negić biće otvorena u četvrtak u Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju. Otvaranje izložbe je zakazano za 18....


Џингисиди, како се називају потомци великог освајача, чинили су политичку елиту моћне монголске државе Златне хорде....


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА