Пет стотина милиона корисника мобилне телефоније у Кини
Кинеско министарство информатичке индустрије објавило је најновије податке
о броју корисника мобилне телефоније у Кини. Према подацима тог
министарства, број корисника мобилне телефоније је у марту повећан за 6,7
милиона и достигао је 487 милиона. Будући да је у фебруару број корисника
повећан за 6,8 милиона, представници министарства су предвидели да ће
Кина до краја јуна достићи број од 500 милиона корисника мобилне
телфоније.
Прва мрежа мобилне телефоније у Кини пуштена је у рад 1987. године, али
је све до пре десет година у Кини било свега 10 милиона корисника мобилних
телефона. Ништа боље стање није било ни у мрежи фиксне телефоније, тако
да су се, примера ради, пословни корисници радије ослањали на јавне
телефоне или на комуникацију уз помоћ пејџера. Од 1997. до 2001. године
број корисника мобилне телефоније је "експлодирао" и достигао 100 милиона.
Нагло повећање броја корисника поклопило се са брзим растом кинеске
економије, тако да је поседовање мобилног телефона постало неопходно за
кинеске привреднике, посебно за нове предузетнике, чије компаније су у
кинеским градовима ницале као печурке после кише.
"Чак и када сам код куће, више волим да користим мобилни телефон.
Сигнал је доброг квалитета, а цена разговора ниска. Осим тога, у адресару
телефона имам све бројеве који су ми потребни, Мобилни телефон је
једноставно згоднији за употребу", каже Jason Jin, директор компаније
In-Stat China, који представља типичан пример новог кинеског
предузетника.
Међутим, чак и када број кинеских корисника мобилне телефоније достигне
500 милиона, многи Кинези неће имати мобилни телефон, будући да у Кини
број становника износи 1,3 милијарде. Привучени могућностима које им се
пружају на том огромном тржишту, кинески оператери мобилне телефоније се
надмећу у снижавању цена и увођењу нових атрактивних услуга. Једна од
значајнијих новина донетих у последње време је укидање тзв. двосмерних
тарифа, што значи да се корисницима неће наплаћивати примљени
телефонски разговори, а у току је расправа о укидању роминга на територији
Кине.
- Извор
- МикроВијести
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
19. маја на београдском аеродрому упокојио се јеромонах Роман (Матјушин) — песник са гитаром, монах и човек који је Србију носио дубоко у срцу....
9. маја 1945. године у 00:43 по московском времену у Берлину је потписана безусловна капитулација нацистичке Немачке....
У Москви је представљен пројекат споменика пуковнику Николају Николајевичу Рајевском, који ће бити постављен на југу Србије....
У свечаној и достојанственој атмосфери у Руском дому у Београду, отворена је изложба поводом великог јубилеја: 110 година од формирања Прве српске добровољачке дивизије. Ова изложба окупила је љубитеље...
Izložba slika tri umetnice - Irene Lazić, Ružice Mitrović i Ivane Stanisavljević Negić biće otvorena u četvrtak u Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju. Otvaranje izložbe je zakazano za 18....
Џингисиди, како се називају потомци великог освајача, чинили су политичку елиту моћне монголске државе Златне хорде....
Остале новости из рубрике »
















