Почетна страница > Новости
"РС извршава своје дејтонске обавезе, не спори ни једну надлежност БиХ по Дејтону, али спори оне који се желе отети Српској и трансферисати на ниво БиХ, чак упаковане у причу о некој бољој или европској будућности БиХ", рекао је Додик подгоричкој телевизији "Ин".
Он је оцијенио да је Дејтонски споразум угрожен у БиХ упркос томе што су људи у РС привржени Дејтону.
"РС не угрожава европске вриједности поштовањем Дејтонског споразума. БиХ је за Српску у политичком смислу морање и ми то морање поштујемо", рекао је Додик.
Он је поновио да би референдум у РС о односу грађана према Дејтонском споразуму требало да се одржи најкасније до јула.
Народна скупштина РС усвојила је 10. фебруара Закон о референдуму и грађанској иницијативи.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
ДОДИК: РЕПУБЛИКА СРПСКА НЕ УГРОЖАВА БЕЗБЈЕДНОСТ БиХ
20.02.2010. год.
Предсједник Владе Републике Српске Милорад Додик изјавио је да РС не угрожава безбједност БиХ, нити безбједност западног Балкана.
"РС извршава своје дејтонске обавезе, не спори ни једну надлежност БиХ по Дејтону, али спори оне који се желе отети Српској и трансферисати на ниво БиХ, чак упаковане у причу о некој бољој или европској будућности БиХ", рекао је Додик подгоричкој телевизији "Ин".
Он је оцијенио да је Дејтонски споразум угрожен у БиХ упркос томе што су људи у РС привржени Дејтону.
"РС не угрожава европске вриједности поштовањем Дејтонског споразума. БиХ је за Српску у политичком смислу морање и ми то морање поштујемо", рекао је Додик.
Он је поновио да би референдум у РС о односу грађана према Дејтонском споразуму требало да се одржи најкасније до јула.
Народна скупштина РС усвојила је 10. фебруара Закон о референдуму и грађанској иницијативи.
- Извор
- РТС
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










