Најљепши сан у јеловим кућама
На туристичкој мапи Црне Горе треба уцртати ново еко село које у Смаилагића пољу, на непун километар од центра Колашина ка Ски центру Бјеласица, гради Дражен Булатовић. Прије три мјесеца, Дражен је почео да гради куће од јеловог дрвета које ће за прве госте бити спремне за десетак дана.
- Дуго година живим и радим у Подгорици и како вријеме одмиче одлучио сам да се вратим родном крају. Желио сам да нешто оставим свом селу и да направим кућице које ће бити урађене на старински начин - од јеловине и опремљене намјештајем од дрвета. Досад сам завршио три, а планирам да направим још четри, као и мотел који ће имати осам соба. Мотел ће ипак причекати наредну годину - прича Дражен.
У ову инвестицију, Дражен је уложио велики новац.
- За ове три кућице уложио сам 50.000 еура и све што сам досад стекао улажем у своје село. Жеља ми је била да направим еко-село гдје ће куће бити саграђене од дрвета и гдје ће се јести само домаћа храна - каже Булатовић.
Куће ће се, како каже власник, издавати свим туристима, како домаћим тако и страним, а цијене ће бити приступачне.
- Објекти су површине 70 квадрата и имају по двије спаваће, дневну собу са купатилом, као и кухињу. Цијене нијесмо још формирали али ће бити као и у Колашину. Заинтересованих има и већ за десетак дана дочекаћемо прве госте - каже Дражен Булатовић.
За све госте, како каже Булатовић, биће организовани рафтинг Таром, посјете Комовима, Бјеласици, Биоградском језеру и манастиру Ћириловац.
- Извор
- dan.cg.yu
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










