Microsoft почео са развојем нове верзије Windowsa
Компанија Мајкрософт је прошле недеље у Орланду на Флориди организовала интерну конференцију намењену запосленима у својим продајним одељењима, на којој је било речи о новим софтверским производима који су у припреми.
На конференцији је објављено да је Мајкрософт започео развој нове верзије Windowsа. Ради се о верзији која носи име Windows 7 (до сада позната под радним именом Vienna), која ће се највероватније појавити 2009. године. Други софтверски производ који је у припреми је сервисни пакет 1 (SP) за Windows Vistу, који би требало да се појави до краја ове године.
Најновији Мајкрософтов оперативни систем Windows Vistа објављен је у новембру прошле године у верзији за компанијске кориснике, односно у јануару ове године у верзији за кућне кориснике. Развој Windows Vistе трајао је пет година, што је компанија оправдавала проблемима који су се јављали у току њеног развоја и уношењем неопходних промена.
Слично као и Windows Vistа, Windows 7 ће се појавити у верзијама намењеним кућним и компанијским корисницима, као и у 32-битној и 64-битној верзији. Разматра се и увођење система куповине софтвера у претплати, који би био сличан систему претплате Софтверско осигурање (Sofware Assurance, SA). Програм SA покренут је 2002. године са циљем да поједностави процедуру лиценцирања Мајкрософтових производа која је често била сложена и скупа. Замисао овог система претплате била је да компанијски корисници могу бесплатно надограђивати старије верзије Мајкрософтових програма, уз пружање додатне обуке и техничке подршке.
Када је Мајкрософт у питању, почетак рада на новој верзији оперативног система не представља изненађење. Компанија је недавно била изложена жестоким критикама због тога што је у неколико наврата одлагала појављивање Windows Vistе, а са друге стране Мајкрософт је до сада објављивао нове верзије оперативног система у просеку сваке треће године.
- Извор
- micro.co.yu
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










