Молите се за дјецу
На Цетињу је јуче завршен осми Сабор православне дјеце Црне Горе, под називом "Господ је пастир мој". Како и доликује, малишани и њихови васпитачи, најприје су присуствовали Светој архијерејској литургији у Цетињском манастиру, коју је служио епископ диоклијски Јован, иначе игуман манастира Острог, са свештенством.
У литургијској проповиједи владика Јован је рекао да највише дјеца, својом чистотом, осјећају царство небеско у храму и Светињи, те да зато и сам Христос позива да му се доведу дјеца. Истичући како је радостан јер је храм препун дјеце, владика Јован је нагласио:
- Некад се и код мале дјеце може појавити зло и злоћа, па их зато треба учити молитви и васпитавати да те препреке савлађују на вријеме, а васпитање у цркви траје цијелог живота. Данас су најугроженија дјеца и омладина јер њихове душе упијају све око себе а свуда около шири се зло, и у медијима, у новинама, на телевизији и на сваком кораку и зато се за дјецу треба молити - рекао је епископ Јован, посебно наглашавајући потребу молитве за дјецу коју злостављају родитељи, као и ону дјецу коју учитељи васпитавају у духу атеизма.
По завршетку литургије услиједио је програм на гумну испред Цетињског манастира. Затим су учесници Сабора прошетали до Орловог крша, гдје је одржана кратка школа иконописа, чиме је и завршен осми Сабор православне дјеце Црне Горе "Господ је пастир мој".
На Сабору, који је трајао два дана, учествовала су дјеца из скоро свих градова у Црној Гори као и гости из Ниша.
- Извор
- dan.cg.yu
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










