Почетна страница > Новости

"Сребрени пастир" стигао у Пљевља

12.09.2007. год.

На међународном фестивалу Телевизијског етнолошког филма који је ове године одржан у Кучеву, и на коме је приказано шездесет и осам филмова, остварење Милоша Чепића из Пљеваља "По потоњој" је добило другу награду.
На овом фестивалу је приказано пет филмова из Црне Горе и то три филма Телевизије Црне Горе и два филма Милоша Чепића. У ужи круг такмичења ушао је један филм црногорске телевизије и оба Чепићева филма. Међутим, према оцјењивачкој комисији коју су сачињавали: историчар филма Стеван Јовичић, етнолог Даница Ђокић и редитељ Владимир Милосављевић, прву награду "Златног пастира" је добио филм РТВ Зајечар "Бициклом, медом и до стоте" аутора Зорана Миленковића, а другу награду "Сребреног пастира" добио је филм по "По потоњој" Милоша Чепића.
Аутор каже да су "затајили" камера и монтажа, а да је све друго било беспрекорно
- У филму је приказано вријеме прије упокојења владике Петра Другог Петровића Његоша, као и за вријеме његове сахране. Ово је, иначе, први и једини играни филм снимљен о Његошу. Нажалост, филм није имао довољно бодова за камеру и монтажу, а да није било тако у Пљевља би дошао и "Златни пастир" - каже Чепић. Он се захвалио Телевизији "Панорама", из Пљеваља, која му је помогла да уради овај филм и да Пљевља у Кучеву представи како и доликује.
Подсјећања ради, Чепићев филм "Крсна слава у Пљевљима" је 1997. године на Етно фестивалу филма у организацији Етно музеја у Београду добио прву награду.



  • Извор
  • Дан
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА