Војне снаге обновиле школу
ВИШЕГРАД - Заменик команданта Еуфора у БиХ Сабастијано Ђанграве на свечаној церемонији отворио је реновиране просторије Средње школе „Иво Андрић“, у којој су радове осмислили стручњаци Цивилно-војне сарадње ЦИМИК, који делује у оквиру мултинационалних војних снага. Ђанграве је нагласио да је Еуфор одлучио да више средстава уложи за просперитет младе генерације у пројекту који ће бити достављен свим основним и средњим школама у БиХ, а омладинце је позвао да у њему учествују изјашњавајући се о томе шта мисле о будућности уједињене Европе.
- У оквиру овог пројекта, реконструисана је једна помоћна зграда, комплетно промењена водоводна, електро и громобранска инсталација, затим делови централног грејања и сређени су мокри чворови и плафони у свим учионицама - рекао је директор средње школе Ђорђе Мршевић.
Он је додао да је, захваљујући овој донацији, као и средствима од 200.000 КМ које је обезбедило Министарство просвете, науке и културе РС и другим прилозима, ова школа једна од најмодернијих у регији и да у њој наставници и ученици раде у савремено опремљеним кабинетима, а у свим просторијама им је омогућен приступ Интернету.
Представник Европске комисије Мајкл Донети рекао је да је она донирала 130.000 евра, додавши да је, заједно са Еуфором, досад у БиХ реализован 131 пројекат у области инфраструктуре у вредности од 13 милиона евра. Представник Министарства просвете, науке и културе Милош Милетић, који је присуствовао свечаности у Вишеграду, изразио је дивљење савременом опремљеношћу кабинета у школи којој могу позавидети и многе школске установе у великим градовима.
Начелник општине Вишеград Миладин Милићевић захвалио се донаторима истакавши „да је улагање у младу генерацију улагање у будућност ове земље“. На крају свечаности, ученици су за госте извели кратак културно-уметнички програм, у коме су дечаци и девојчице, поред српског, говорили и италијански језик.
- Извор
- Глас јавности
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










