Дмитриј Медведев у Москви размотрио низ проблема са Сержом Саргсјаном
Русија и даље намерава да допринесе преговарачком процесу за регулисање ситауције око Нагорног Карабаха. Ово је изјавио председник Дмитриј Медведев на конференцији за штампу у Москви после састанка са својим јерменским колегом Сержом Саргсјаном. Лично сам убеђен да праведно решење конфлита може да се постигне само политичким путем – подвукао је руски председник. Разматрајући економску сарадњу, председник Русије је истакао да ће земље према резултатима године премашити ниво од пре кризе. Развија се сарадња у енергетици, високим технологијама, у области саобраћаја. То су добри сигнали. Медведев се сагласио са мишљењем Саргсјана о томе да енергетски пројекти попут гасовода Јужни ток не треба да стварају напетост у региону. Резимирајући резултат преговора, Медведев је подвукао: Наш разговор је разговор двојице пријатеља.
- Извор
- Голос России/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »









