Почетна страница > Новости
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »
Двери на барикадама у Зубином Потоку
25.10.2011. год.
У недељу, 23. октобра група од 15 дверјана својим присуством пружила је подршку Србима на барикадама у општини Зубин Поток на северу Косова и Метохије. Групу су предводили чланови Управног одбора Двери Владан Глишић и Бошко Обрадовић, а чинили представници повереништава из Краљева, Врбаса, Куле, Малог Иђоша, Руме, Старе Пазове, Рашке, Лепосавића и Београда.Координацију читавог одласка на КиМ преузели су наши повереници за Рашку и Лепосавић, а са представницима локалних органа србских власти и организаторима барикада договорен је и даљи, континуирани долазак наших представника и у наредним данима.
Представници повереништва Двери за Ниш уручили су представницима србских власти крст и икону, према речима Проф.др Драгише Бојовића, најјачег србског оружја данас. Нишлије такође истичу: „Једно је очигледно. Иако исцрпљени, на граници нерава и здравља – Срби са севера КиМ су решени да истрају у одбрани свога права на постојање. Оно што се тиче свих нас - јесте њихово реално осећање да су потпуно сами и напуштени. Од државе, српске јавности, србског народа. Није довољно то што се о њима прича и размишља. Њима је потребна жива и реална помоћ и присуство свих нас и то на барикадама. Када би се само 1.000 људи појавило да их замени на неколико дана - притисак наших ''западних пријатеља'' би попустио јер би видели и схватили да нам је до наших грађана и наше земље заиста стало.“
Макар једна проведена ноћ и дан на Косову и Метохији са чуварима барикада много значи како за њих, јер је неко дошао да буде са њима и пружи им подршку, тако, и још много више, за све нас који се упознајемо са правим браниоцима Српства у овом тренутку и истинском светињом Косова и Метохије која се тамо најбоље осети. Оно што они непрестано понављају јесте да им не треба ништа друго изузев лично присуство и масовна подршка на барикадама јер је тако много теже КФОР-у да насилно интервенише.
Оно што сви они тамо истичу док у неизвесности чекају следећи потез НАТО трупа јесте да су уз све друге непријатеље сада на другој страни добили и сопствену државу, тачније речено београдски режим Бориса Тадића, који се несумњиво определио за предају Косова и Метохије, само се тражи начин како да се то изведе безболно по интересе владајуће коалиције на наступајућим изборима у Србији.
Тако су ове барикаде поред спречавања да се шиптарске институције инсталирају и на северу Косова и Метохије добиле и додатни значај: да јасно осветле поражену политику режима Бориса Тадића И КОСОВО И ЕУ и не дозволе да се режим извуче као да ништа није било док у овом тренутку предаје нашу територију.
Понављамо позив свим родољубима и нашим повереништвима широм Србије, србских земаља у региону и расејања да су у наредним данима веома потребни додатни људи на барикадама и да се одазову овом позиву наше браће са КиМ. Овај позив посебно се односи на познате јавне личности које би својим доласком у све хладнијим ноћима огрејале срца чувара барикада да више никада не помисле да су остављени од својих сународника и државе.
Представници повереништва Двери за Ниш уручили су представницима србских власти крст и икону, према речима Проф.др Драгише Бојовића, најјачег србског оружја данас. Нишлије такође истичу: „Једно је очигледно. Иако исцрпљени, на граници нерава и здравља – Срби са севера КиМ су решени да истрају у одбрани свога права на постојање. Оно што се тиче свих нас - јесте њихово реално осећање да су потпуно сами и напуштени. Од државе, српске јавности, србског народа. Није довољно то што се о њима прича и размишља. Њима је потребна жива и реална помоћ и присуство свих нас и то на барикадама. Када би се само 1.000 људи појавило да их замени на неколико дана - притисак наших ''западних пријатеља'' би попустио јер би видели и схватили да нам је до наших грађана и наше земље заиста стало.“
Макар једна проведена ноћ и дан на Косову и Метохији са чуварима барикада много значи како за њих, јер је неко дошао да буде са њима и пружи им подршку, тако, и још много више, за све нас који се упознајемо са правим браниоцима Српства у овом тренутку и истинском светињом Косова и Метохије која се тамо најбоље осети. Оно што они непрестано понављају јесте да им не треба ништа друго изузев лично присуство и масовна подршка на барикадама јер је тако много теже КФОР-у да насилно интервенише.
Оно што сви они тамо истичу док у неизвесности чекају следећи потез НАТО трупа јесте да су уз све друге непријатеље сада на другој страни добили и сопствену државу, тачније речено београдски режим Бориса Тадића, који се несумњиво определио за предају Косова и Метохије, само се тражи начин како да се то изведе безболно по интересе владајуће коалиције на наступајућим изборима у Србији.
Тако су ове барикаде поред спречавања да се шиптарске институције инсталирају и на северу Косова и Метохије добиле и додатни значај: да јасно осветле поражену политику режима Бориса Тадића И КОСОВО И ЕУ и не дозволе да се режим извуче као да ништа није било док у овом тренутку предаје нашу територију.
Понављамо позив свим родољубима и нашим повереништвима широм Србије, србских земаља у региону и расејања да су у наредним данима веома потребни додатни људи на барикадама и да се одазову овом позиву наше браће са КиМ. Овај позив посебно се односи на познате јавне личности које би својим доласком у све хладнијим ноћима огрејале срца чувара барикада да више никада не помисле да су остављени од својих сународника и државе.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










