Шпирић: Наметнуте одлуке доносе несигурност
БАЊАЛУКА, 26. ОКТОБАР - Предсједавајући Савјета министара БиХ Никола Шпирић упозорио је да је високи представник у БиХ Мирослав Лајчак до посљедњих одлука требало да дође слиједом правног тумачења а не обрнуто и оцијенио да садашње стање потврђује да су ове мјере креиране "из пера скривених међународних снага" које су доживјеле неуспјех у БиХ и зато сада снажну подржавају ОХР.
"Међународна заједница тврди да је у БиХ протеклих година провела најквалитетније пројекте, а свједоци смо да је БиХ потпуно неуспјешна, што потврђују и посљедње наметнуте одлуке које подижу температуру и доносе несигурност у БиХ и регион, док `мајстори` те температуре и даље нису у БиХ" , рекао је Шпирић синоћ за Радио-телевизију Републике Српске.
Он сматра да није природно да се доносе одлуке које потпуно дерогирају и понижавају и Савјет министара и њега као предсједавајућег и то у вријеме док није био у земљи већ се, учествујући на годишњој скупштини Свјетске банке и ММФ-а у Вашингтону борио да БиХ добије нове инвестиције за развој.
Шпирић, који је функционер СНСД-а, поновио је да ће ставове странке у потпуности поштовати, а у вези са евентуалном оставком на функцију у Савјету министара БиХ, нагласио да ни сам не жели да буде "дио режираног даљег неуспјеха БиХ".
Он је апеловао на политичке представнике Срба, Хрвата и Бошњака у БиХ да се врате дијалогу као демократском принципу рјешавања проблема, ако Лајчак повуче своје одлуке, премда, како је рекао, сумња у такав исход.
- Извор
- РТРС
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










