Вјерници се поклонили светитељки
Више од хиљаду и по вјерника, међу којима је било највише дјеце, јуче је испред цркве Светог Преображења Господњег у Рогатици с радошћу и страхопоштовањем дочекало Јерусалимску икону Пресвете Богородице.Црква и порта биле су премале да приме све оне који су хтјели да се поклоне и помоле мајци Божјој.Икону је из Јерусалима, уз благослов цариградског патријарха, донио Његово преосвештенство митрополит дабробосански Николај и до сад је обишла скоро цијелу Епархију дабробосанску доносећи свој благослов. У Рогатицу је стигла из манастира Озарковићи поред Сокоца.- Икону пресвете Богородице дочекали смо с радошћу и вјером у бога и надамо се да ће свима који искрено вјерују донијети благослов и срећу - рекао је отац Гвозден Арамбашић из Рогатице.
- Богомајка је за мене увијек била уточиште у невољама, заштитница и спаситељка свих, нарочито нас жена. Дошла сам данас да јој се поклоним и да молим за здравље и срећу дјеце - са сузама у очима рекла нам је Невенка Рајак из Рогатице.
Јеруслимска икона пресвете Богородице у цркви Преображења Господњег у Рогатици биће десет дана и сви вјерници који траже милост и утјеху моћи ће током цијелог дана да јој се помоле.
Прилог за ових десет дана који за њу буде дарован биће намијењен за изградњу манастира Озарковићи, код Сокоца.
- Извор
- Општина Вишеград
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »










