Москва ће тражити повратак Бута и Јарошенка на основу Конвенције о предаји осуђених лица – МИП РФ
Власти САД су приликом кривичног гоњења руског пилота Константина Јарошенка и бизнисмена Виктора Бута прекршиле низ међународних норми, напустивши територијалне границе своје јурисдикције. Ово је изјавио на конференцији за штампу у Москви представник МИП РФ за питања људских права, демократије и владавине закона Константин Долгов. Он је истакао да ће Русија тражити повратак оба руска грађанина на основу Конвенције о изручењу осуђених лица из 1983. године. Долгов је такође рекао да сада руска страна предузима све неопходне мере како би, као прво, постигла осигурање достојних услова држања руских грађана у страним затворима, а као друго, постигла њихов повратак у домовину. Дипломата је посебно истакао да дате циљеве Русија покушава да постигне искључиво мирним средствима.
- Извор
- Голос России/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »









