Косовски Срби почели демонтажу једне од барикада у покрајини у складу с уговором с КФОР
Косовски Срби су у понедељак у складу с уговором с мисијом команде НАТО-а на Косову (КФОР) почели демонтажу једне од барикада код села Јагњеница на путу између градова Звечан и Зубин Поток на северу Косова, - саопштава агенција Танјуг. Барикаду су почели демонтирати после закључења уговора између председника општине Зубин Поток Славише Ристића и представника КФОР. У складу са споразумом војници НАТО-а морају да такође склоне оклопна кола са пута Звечан – Зубин Поток. Стране су се договориле да разместе на путу између тих насеља стражарницу, где ће дежурати војници КФОР и припадници полиције Косова из Зубина Потока. При томе је Ристић истакао да Срби за сада неће да демонтирају још једну барикаду близу Јагњенице, која блокира паралелни пут трасе Звечан-Зубин Поток.
- Извор
- Голос России/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »









