Почетна страница > Новости

Норвежани неће у ЕУ

Норвежани неће у ЕУ
07.12.2011. год.
Скоро 80 одсто Норвежана није за улазак своје земље у Европску унију, (УН) резултати су анкете које је објавио дневни лист Натионен.
 
У анкети коју је спровео институт Сентио, од 1.000 испитаника, рекордних 79,8 одсто изјаснило се против уласка Норвешке у ЕУ, 12,6 процената је подржало улазак у Унију, а 7,6 одсто анкетираних је било неопредељено.
 
Петер Хас Брубак из Норвешке конфедерације предузећа узроке тако великог броја противника уласка Норвешке у ЕУ налази пре свега у актуелној економској кризи.
 
„Осим тога, ниједна политичка партија у овом тренутку не говори о уласку Норвешке у Унију као о значајној теми“, додао је Брубак.
 
Норвешка је улазак у ЕУ одбила на два референдума – 1972. и 1994. године.


  • Извор
  • Курир


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА